Smoothie me dredhëza dhe mjaltë

0
10

Për një mëngjes të lehtë dhe të shëndetshëm ju duhen vetëm tre përbërës. Pijeni një smoothie me dredhëza dhe mjaltë dhe mbushuni energji.

Përbërësit:

100 gram dredhëza
250 ml qumësht (Orizi “Scotti”)
2 lugë gjelle mjaltë

Përgatitja

Në fillim ndani përgjysmë luleshtrydhet. Në një blender shtoni qumështin, luleshtrydhet, mjaltin dhe i rrihni përreth 30 sekonda. Shërbejeni të freskët në një gotë dhe shijojeni!

//tetovasot/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here