Ushqimi që ju mban në formë gjithë ditën, receta e plotë

0
103

Patate të pjekura në furrë dhe të shoqëruara me kos janë një pjatë super e shijshme.
Me shumë pak kalori dhe me një shije të athët që do e shijoni gjatë gjithë ditësgreek-yogurt-potato-salad

Përbërësit:

  • 5 patate të mëdha
  • 2 lugë gjelle vaj
  • 2 lugë gjelle kos
  • 1 lugë kafeje kripë
  • ¼ lugë çaji piper
  • ½ lugë çaji mente

Përgatitja:
Fillimisht pastroni patatet, lajini dhe pritini në kubikë. Në një tavë shtroni një letër pjekjeje dhe sipër hidhni patatet e grira.psalad3Sipër patateve shtoni kripën, piperin, kosin dhe menten. Spërkateni tavën me vaj ulliri. Vendoseni në furrë të piqet për 35 minuta në 200 gradë C. //shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here