Ujë me kanellë dhe hudhër, i vetmi ilaç kundër yndyrnave të larta

0
162

Nivelet e larta të sheqerit dhe yndyrnave në gjak janë pasojë e një ushqyerje jo të përshtatshme.

Faktorë të tjerë shtesë mund të jenë përdorimi pa kriter i antibiotikëve, faza para diabetike, si dhe stresi. Prandaj sot po iu sjellim një recetë të thjeshtë dhe natyrale.REDUCE-BLOOD-PRESSURE-FOR-10-SECONDS-YOU-NEED-ONLY-CINNAMON-AND-GARLIC-e1452079991987Ky ilaç është shumë efektiv në rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak si dhe në uljen e nivelit të yndyrnave.

Përbërësit:

  • 1 lt ujë
  • 4 shkopinj kanellë
  • 6 thelpinj hudhër

Përgatitja:
Në një shishe qelqi shtoni ujin, kanellën dhe hudhrat. Shishen vendoseni në frigorifer dhe lëreni për 5 ditë.
Më pas nisni të konsumoni çdo mëngjes për 2 javë rresht 100 ml nga ky lëng.//shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here