Turshi shumë më ndryshe se herëve tjera! Recetë e dietës KETO

0
27

Ëmbël, thartë, me aromë të mirë dhe absolutisht të shijshme. Këto turshi kombinojnë shtresa të shumëfishta të shijes që mund ti përzieni në shumë ushqime. Servoni me një burger, sallatë etj.

Një përzierje e të ëmblës me të thartë, që do t’ju jap një shije që se keni provuar më parë. Një recetë e shëndetshme e dietës KETO.

Përbërësit:

Tranguj;
½ e gotës ujë;
½ e gotës uthull e bardhë;
¼ e gotës erythritol;
½ e lugës së çajit spec i kuq;
½ e lugës së çajit piper i  kuq;
2 lugë gjelle qepë e copëtuar;
15 pikë ëmbëlsues stevia;
Kripë dhe piper për shije.

Mënyra e përgatitjes;

1. Preni trangujt në feta të holla.

2. Shtoni ujin, uthullën dhe erythritolin dhe përzini bashkë.

3. Pastaj shtoni specin e kuq, ëmbëlsuesin dhe qepën.

4. Transferoni të gjitha në një qyp dhe futeni në frigorifer për 12 orë.

//unik/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here