Tumerik dhe mjaltë, antibiotiku më i fortë natyral

0
142

Tumeriku është një erëz shumë popullore me një fuqi të madhe medicinale dhe shumë e përdorur në kulinari. Kjo është përdorur nga kinezët, indianët dhe arabët ndër shekuj.

Tumeriku ka një shije karakteristike dhe është përdorur për trajtimin e sëmundjeve respiratore, problemeve në aparatin jetësor, dëmtimet e lëkurës, dhe problemet e ndryshme me stomakun. Shumë studime kanë treguar se tumeriku është tejet i fuqishëm dhe në trajtimin e infeksioneve, problemeve me digjestionin, inflamacionin dhe kancerin.

Tumeriku ka një përbërës mjaft aktiv, kurkumin, që është përgjegjës për shumë benefite shëndetësore, zhduk mikrobet, trajton inflamacionin dhe shumë të tjera. Kjo recetë që po iu sjellim sot është efektive për të gjitha problemet shëndetësore që iu përmendëm më sipër.antibiotic-natural-turmenic-miere-albine

Përbërësit:

  • 1 lugë gjelle tumerik pluhur
  • 100 gr mjaltë

Përgatitja:
Në një gotë thjeshtë përzieni përbërësit. Nëse keni të ftohtë ose grip, merrni ½ lugë gjelle nga ky ilaç natyral çdo orë. Ditën e nesërme të njëjtën dozë merreni një herë në 2 orë.
Ditën e tretë merreni të njëjtën dozë 3 herë në ditë. Përzierjen duhet ta shkrini në gojë, mos e kaloni direkt në fyt. Ju mund t’a përzieni në çajin tuaj ose gotën e qumështit.//shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here