Trajtim natyror për kancerin e lëkurës

0
303

Çdo rritje abnormale e qelizave të lëkurës quhet kanceri i lëkurës. Kanceri i lëkurës mund të trajtohet me terapi mjeksore, si operacioni, rrezatimi dhe kimioterapia.

Fakti që shumica e këyre terapive dëmtojnë sistemin imunitar, pacientëve u rekomandohet trajtim natyror për kancerin e lëkurës. Vaji i farëve të zeza është i pasur me antioksidantë dhe vepron në mënyrë shumë të mirë për lëkurën. semena-i-maslo-chernogo-tmina-primenenie-i-protivopokazaniya-1
Farat e boronicës janë gjithashtu të mira për lëkurë, sepse ato jo vetëm që vrasin kancerin e lëkurës, por edhe rrisin aktivitetin e sistemit imunitar. BoronicaQë nga viti 1825, para lindjes së Krishtit, njerëzit e kanë përdorur vajin e lules mërsinë për kancer të lëkurës. Vaji i kësaj lule është përdorur edhe për sëmundje tjera. Mendohet se një kohë një lugë vaj i kësaj lule është paguar me gjysme gram ari. Sipas hulumtimeve, ky vaj vret qelizat e kancerit të prostatës, të gjirit dhe të lëkurës.

Po ashtu, edhe vaji i temjanit është përdorur për të trajtuar shumëllojshmëri të sëmundjeve dhe çrregullimeve. Disa studiues kanë pohuar se ky vaj trajton kancerin e gjirit dhe llojet e ndryshme të kancerit të lëkurës.temjaniJa si ti aplikoni këto lloje vajrash për të trajtuar kancerin e lëkurës. Merrni 5ml vaj temjani, vaj të farave të zeza dhe të boronicës. Këtyre u shtoni edhe 2-3 pika vaj esencial livando dhe përbërësin e konsumoni dy herë në ditë nga një lugë të mesme gjelle. /koalb/ 

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here