Për të përgatitur Tortë të Shpejtë ju duhen këta përbërës:

03

  • 200gr Miell
  • 2 Vezë
  • 200gr Arra
  • 200gr Sheqer
  • 2-3 lugë marmelatë Kajsie
  • 200gr Çokollatë për gatim
  • 1 Limon
  • 50gr Gjalpë
  • 1 pako Aditiv për brumë
  • 200ml Qumësht.

 

Brumit të fituar nga arrat, vezët, aditivi, mielli, sheqeri, qumështi dhe lëkura e limonit, i duhen 20 minuta për tu pjekur në temperaturë 200 gradë.
Ndërsa dekorimi i brumit të pjekur me marmelatë, çokollatë të zier me gjalpë dhe arra bëhet edhe për 20 minuta të tjerë.
Torta e shpejtë e përgatitur me masën e produkteve të kësaj recete, është afërsisht për 6 persona.

SHPËRNDAJE
ParaVezë Skoceze
PasQofte me Presh dhe Lardh
infosite

Mësoni dhjetëra receta të ndryshme për ëmbëlsira, gjella dhe paragjella të shijshme të zgjedhura me kujdes. Përmes Sofrës, ju do mësoni recetat e gatimit më shpejt, kjo falë ilustrimit me video që ka secili specialitet. Përveç recetave në web faqe tonë ju do merrni edhe shumë këshilla të arta për kuzhinën si dhe këshilla për bukuri , modë e shëndetësi.

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here