Ballina Etiketimet Vezë

Etiketim: Vezë

Pite franceze

Ja se si përgaditet pitja Franceze   Përbërësit: 200 gr miell gjysmë luge çaji kripë 100 gr gjalpë 5 lugë ujë të ftohtë 1 copë gjalpë pak miell për vajosje të tepsisë 100 gr përshutë 150 gr mish 2 vezë 250 gr Krem kosi pak piper i zi borzilok pak trumzë 150-200 gr djathë Hapat: ...

’Shporteza’’ me mish të bluar

Një recetë ndryshe me mish të bluar   Përbërësit: 500 gr mish i bluar 1 vezë 1 luge prezle ose 1 pjese buke e thare Pak qumësht 1 qepë (krip,piper,vegete) melmesa 4 patate 1 luge qumësht Pak margarin kripë 1 vezë Hapat: Perzijme mishin e bluar,prezlen(therrime buke te grire),vezen,qepen...

Pastiço klasike me djathë të bardhë dhe vezë

Mos u mendoni dy herë se çfarë do të gatuani sot për drekë, e kemi bërë ne: Një tavë të shijshme me pastiço. Ideale për...

“Vezë në avull” – Shije të këtillë nuk keni provuar asnjëherë

Ky truk do të ndihmojë që vezët e fërguara të jenë perfekt të fërguara, të buta dhe shumë të shijshme.   Nëse ende nuk jeni të...

Tost me pançetë dhe krem djathi

Një mëngjes i mirë është gjysma e punës.     Receta më poshtë ju tregon si të përgatisni një tost të mirë që do ju mbajë të...

Qofte me miell misri dhe djathë – Nga recetat e vjetra...

Një gatim i veçantë që përgatitet shumë shpejt dhe me pak përbërës por shija e tyre është e mrekullueshme.   Përgatiten krejt lehtë dhe në një...

Byrek me kos, vezë dhe petë të pjekura – Shije fantastike

Është një ndër recetat më fantastike në shije dhe shumë e thjeshtë në përgatitje, e sjellim si më poshtë.   Ideal per t’u përgatitur gjatë kësaj...

Mjaltëza të buta me ëmbëlsi mahnitëse – Si t’i përgatisni

Mjatëzat me sherbet janë një ëmbëlsirë fantastike me shije unike që padyshim do magjepsin gjithë familjen e më të dashurit me shijen e tyre. Receta...

Çorbë nga kungulli i njomë

Çorbë nga kungulli i njomë shumë ishendetshëm.   Përbërësit: 2 kunguj të njomë 1 lugë gjelle vaj 1 lugë gjelle miell gjysmë tufe erëza 1 te bardha te vezes 2 lugë salcë kosi lëng limoni Hapat: Kungujt e njomë qërohen, copëtohen...

Sarme me fleta të sekllave ose spinaqi

Sarme me fleta të sekllave ose spinaq ju mund ti përgadisni për dreken tuaj Përbërësit: 25 flete spinaq te pastra spinaq ose seklla 500 gr mish i bluar i pules 1 qepë Pak vaj 1 filgjan...
Albania