Ballina Etiketimet Ushtrime

Etiketim: Ushtrime

Ushtrime që mund t’i bëni në shtëpi për një bark të...

Stërvitja në shtëpi mund të jetë një detyrë e vështirë nëse nuk keni vullnet dhe motivim të mjaftueshëm.   Për t’ju lehtësuar këtë, ekspertët këshillojnë disa...

Ushtrime për gra të moshës së pjekur

Këto ushtrime të thjeshta dhe të lehta janë ideale për persona të moshuar por edhe për të persona të rinj të cilët nuk janë...

Ushtrime të shkëlqyeshme për dama të moshës së pjekur dhe për...

Këto ushtrime të thjeshta dhe të lehta janë ideale për persona të moshuar por edhe për të persona të rinj të cilët nuk janë...

Si ta ndihmoni personin që dashuroni të humbasë peshë?

Një studim i kohëve të fundit ka arritur në përfundimin se çiftet që jetojnë së bashku, shtojnë peshë më shumë dhe më shpejt. Shtimi i...

Pesë këshilla nga Blakeberg se si të bëheni më inteligjentë

Mësuesja e shkencës Lanie Bakeberg ka japë disa këshilla për përdoruesit e ‘Quora-s’ se si ta rritni kapacitetin mendor dhe të bëheni person më...

Meghan Markle thotë se ushtrimet e fytyrës bëjnë që ajo të...

Fytyra jonë  është gjëja e parë që dikush e sheh. Prandaj kujdesi që duhet të bëjmë për të duhet të jetë vërtetë i madh....

Stërvitja njëjavore për të pasur këmbët dhe të pasmet që keni...

Të gjithë njerëzit kërkojnë që të kenë këmbë të formuara dhe të heqin celulitin. Duket si e pamundur, por në të vërtetë nuk është...

Plani i ushqimit i ditës së nëntë të Ramazanit

Iftari – 3 hurme me 2 gota ujë – 1 pjatë supë me karrotë dhe xhenxhefil – Qofte me salce domatesh: 4 qofte mesatare(120gr) të përgatitura me mish...

A mund të ndiheni më të lumtur gjatë stërvitjeve?

Nëse nuk e keni provuar ende, atëherë përgjigja është po! Për ata që fitnesi u është bërë një rutinë, e dinë mirë se për...

Mënyra natyrale për të qetësuar ankthin

Ankthi është pjesë e jetë dhe ne e ndiejmë atë kohë pas kohe. Kur ju keni ankth, ka disa gjëra të thjeshta të cilat...
Albania