Ballina Etiketimet Trupi

Etiketim: Trupi

Çka duhet të hani dhe të pini para dhe pas vrapimit

Nuk mund të vraponi pa e pasur ‘karburant’ në trupin tuaj! Nëse veç jeni duke u përpjekur të krijoni një shprehi të vrapimit, shumë...

Ushqimet që ju sigurojnë një pleqëri të shëndetshme

1.Ushqimet që ju forcojnë imunitetin Konsumi i përditshëm i një burimi të proteinave me vlerë të lartë biologjike, por pa yndyrë, si veza, peshku, mishi...

Ushqimet që ndikojnë në shëndeti dhe rregullojnë PH në trup

Normat e lejuara të PH në gjak janë 7.35 dhe 7.45 që do të thotë që duhet të jetë lehtësisht bazik dhe alkalin. Gjatë...

Tatuazhet 3D, trend në rritje

Tatuazhet janë bërë pjesë përbërëse e kulturës, e modës individuale për një kohë ose tërë jetën, varësisht nga zgjedhja. Përveç si pamje estetike simbolizojnë edhe...

Të uritur gjatë tërë kohës? Hani ushqime të pasura me Omega...

Trupi ynë adaptohet ndaj një niveli energjie përmes ushqyeshmërisë dhe dhimbjet e urisë përpiqen të detyrojnë futjen e energjisë në nivelin e saj origjinal....

Trupi do t’ju falënderojë nëse shijoni shalqin në ditët me vapë!

Ditët e nxehta, mund t’i luftoni duke ngrënë shalqi!     Si një frut shumë i dashur për të gjithë, ai efektivosht hidraton, detoksifikon dhe pastron gjithë...

Kur është mosha e duhur kur një fëmijë mund të bëjë...

Ju mund ta lejoni fëmijën tuaj të bëjë dush vetëm, sapo të shprehë interes për të pasur intimitet dhe privatësi gjatë këtij procesi.  Por nga...

Thatanikët rrezikohen më shumë nga çmenduria!

Njerëzit të cilët janë thatanikë, mund të rrezikohen më shumë nga sëmundja e çmendurisë. Kështu thonë studimet e reja të realizuara në Shtetet e Bashkuara...

Nëse trupi ynë e ka temperaturën 37°C, pse në 30°C është...

Jo i gjithë trupi ynë është në 37°C – ajo është temperatura e zemrës. Lëkura është shumë më e freskët sesa kaq, për arsye...

Çfarë i ndodh trupit nëse flemë më shumë seç duhet?

Gjumi është shumë i rëndësishëm për shëndetin tonë dhe këtë gjë e kuptojmë vetëm pas një dite të lodhshme e me shumë aktivitet. Ai ju...
Albania