Ballina Etiketimet Syte

Etiketim: Syte

Si ndikojnë ngjyrat e rrobave në disponimin tuaj

Perceptimi ynë për ngjyra të ndryshme përcaktohet nga zakonet, traditat kulturore  dhe në shumë mënyra, edhe nga vetë natyra. Për shembull, ngjyra e kuqe...

Shenjat që tregojnë se marrëdhënia juaj nuk është thjesht shoqëri

Thonë se miqësia midis një femre dhe një mashkulli është e pamundur. Është si një sfidë e fortë, pasi herët apo vonë, një nga...

Teprimi me kafe dobëson shikimin

Studimi i ri, i publikuar në Harvard, ka treguar që tek meshkujt dhe femrat që pinë tri e më shumë kafe në ditë ekziston...

Patatja e ëmbël e dobishme për sytë tuaj

Patateja e ëmbël është një ushqim që patjetër duhet të jetë në listen tuaj të gjërave të kuzhinës. Megjithatë edhe pse sheqeri nuk është shumë...

Si ta largoni dhimbjen e kokës pa përdorur ilaçe

Kur dhimbja e kokës fillon dhe hapi që ju pini nuk kryen punë, situata duket e pa shprese. Ka një mënyrë për ta larguar këtë...

Shenjat që tregojnë se fëmija juaj ka nevojë për syze

A e dini se rreth 80 për qind e asaj që fëmijët mësojnë në shkollë mësohet vizualisht dhe që rreth 39 milion njerëz të...

Ekspertët ngrenë alarmin: Tek të rinjtë, miopia ka arritur në nivele...

Gjatë dekadave të fundit, është shtuar në nivele alarmante numri i personave të cilët kanë probleme me shikimin. Për fat të keq, ekspertët kanë...

Mënyrat për të eliminuar qeskat nën sy!

Në ditët e sotme është e pamundur të kemi sy me pamje natyrale, për shkak të përdorimit të tepërt të teknologjisë dhe kompjuterit, megjithatë...

Çfarë na thonë sytë e qenit?

Shkencëtarët kanë konstatuar që kanakarët tanë të mençur dinë saktësisht kur duhet të përdorin të ashtuquajturin “shikim qeni”, me të cilin zbusin edhe zemrat...

Dëshiroi sy të kaltër, por i humbi edhe ata që i...

Mark u shfaq në klinikë gjatë sezonit të parë. Ai gjithmonë kishte sytë ngjyrë kafe dhe për disa arsye, i urreu ata. Ai nuk do...
Albania