Ballina Etiketimet Stresi

Etiketim: Stresi

10 arsyet pse fëmijët kanë gjendje stresi

Eshtë një fakt tashmë që edhe fëmijët bien pre e stresit. Ekspetët kanë nxjerrë disa faktorë që ndikojnë në të. Përveç arsyeve të përditshme si...

Si ndikon stresi në shtatzëni

Ndikimi i stresit të nënës shtatzënë tek fëmija është i diskutueshëm. Disa ekspertë besojnë se periudhat e zgjatura të stresit të rëndë (si vdekja...

Koha për biçikletën!

Përdorimi i biçikletës, është padyshim një nga metodat më ekonomike dhe të shëndetshme për të qarkulluar në rrugë. Përdorimi i biçikletës u bën mirë të gjithëve dhe...

Nënat që vendosin fëmijët në gjum herët kanë më pak stres

Gjumi i hershëm për fëmijët këshillohet nga shumë ekspertë. Tani ka edhe një arsye më shumë, pasi nënat që vendosin në gjum fëmijët më...

Eliminoni stresin përmes relaksit në vaskë

Kur bëhet fjalë për të fjetur dhe për të nxitur sistemin imunitar, shumë shpenzojnë qindra dollarë duke investuar në spërkatje, vitamina dhe pluhura. Por çfarë...

Ja nga çfarë rrezikohet shëndeti juaj, bazuar në shenjën e Horoskopit

Shkenca mund të mos pajtohet, por astrologët besojnë që shenja juaj e zodiakut mund të ndikojë në gjendjen tuaj shëndetësore. Astrologia profesioniste Suzanne Gerber ka...

Stresi dhe ankthi luftohen me këto ushqime

Nëse ju ose një i afërm i juaji po kaloni një periudhë delikate plot ankth dhe stres, ajo që duhet të bëni është t'i kushtoni...

Si të trajtoni stresin në bazë të shenjës së horoskopit

Shenjat e zodiakut tregojnë shumë më tepër për njerëzit sesa thjesht tiparet e personalitetit të tyre. Ato mund t’ju tregojnë për taktikën e duhur...

Përse qentë bëjnë gropa në tokë

Pronarët dhe adhuruesit e qenve me siguri shumë herë kanë pyetur përse ndonjë katërkëmbësh deri në rraskapitje bën gropa në tokë. Njerëzit të cilët jetojnë...

Yoga gjatë shtatzanisë!

Gjatë shtatzënisë trupi juaj kalon shumë ndryshime, gjë që shkakton stres për ju mentalisht dhe fizikisht. Një mënyrë për të ruajtur një mendje dhe...
Albania