Etiketimet Spinaqi

Etiketim: spinaqi

Blerina Bombaj: “Mbreti i Nëntorit”, ja ushqimi që nuk duhet ta...

Çfarë të vendosni në shportën e nëntorit?  Ai është mbreti i gjetheve jeshile. Te spinaqi gjenden në formë të përqendruar shumë minerale, vitamina dhe antioksidantë, të cilët i japin organizmit tonë një mbrojtje totale...

Supë me spinaq dhe mish pule

Supa më e shijshme dhe më e lehtë në përgatitje... Përbërësit: 1 lugë gjelle vaj ulliri ekstra-virgjër 5 thelpinj hudhër, të grira 3 karrota mesatare,...

Makarona “Manicotti” të mbushura me spinaq dhe djathë

 E ku ka më mirë sesa disa makarona të përgatitura nga duart tuaja? Dhe mbi të gjitha të mbushura me djathë dhe spinaq. Me anë...

Ky pluhur ka më shumë antioksidantë se boronica, më shumë hekur...

Bota dëgjoi për herë të parë për spirulinën disa vite më parë. Ishte menduar si një pluhur i gjelbër i mrekullueshëm dhe sot e dimë...

Erëza që duhet të shtoni kur përgatisni krem spinaqi me vezë

Bëjeni akoma më të veçantë kremin e spianqit duke shtuar në të këtë erëz.Do t’i japë një shije dhe aromë të mrekullueshme. Përbërësit: 900 gr spinaq 1/4...

Tavë spinaqi me qumësht

Një tavë e veçantë spinaqi e kombinuar me qumësht për një shije akoma më të mirë. Njihuni me mënyrën e përgatitjes së kësaj recete. Përbërësit: 1...

4 ushqimet që parandalojnë rënien e flokëve gjatë pranverës

Rënia e flokëve është një gjendje që prek me miliona njerëz në të gjithë botën. Në përgjithësi thuhet se ajo është më e dukshme...

Pesë ushqime të cilat ulin presionin e gjakut

Një numër i madh i njerëzve në mbarë botën vuajnë nga presioni i lartë, dhe te shumica e tyre një dietë e shëndetshme mund...

Perimet që duhet të zihen

Disa perime pasi të zihen shumëfishojnë vlerat ushqyese E dimë se ushqimet e freskëta janë më të mirat, por kjo nuk vlen për disa perime,...

Çfarë ushqimesh duhet të përdorni nëse vuani arterioskleroza

Arterioskleroza është një ndër sëmundjet më të përhapura, por njëkohësisht edhe një ndër shkaqet kryesore të vdekshmërisë në botë. Është një sëmundje e enëve...
puna.infosite.alpuna.infosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar