Ballina Etiketimet Spinaqi

Etiketim: spinaqi

Maskë me spinaq dhe vaj ulliri për çdo tip floku

Për forcimin e flokëve dhe trajtimin e skalpit, maska me spinaq dhe vaj ulliri është një ndër më të rekomanduarat nga specialistët. Është një përzierje e...

Ngjyrën e syve mund të ndryshoni me këto ushqime

Disa njerëz besojnë se është mundur të hapësh ngjyrën e syve me ndihmën e disa produkteve si mjaltit, spinaqit, xhenxhefilit, çajit të kamomilit, lajthisë,...

Konsumoni këtë perime? Kujdes, mund të helmoheni!

Edhe pse spinaqi nuk ka aftësinë t’iu bëjë të pathyeshëm ashtu siç tregohet nëpër filmat me kartonë për fëmijë, ai është padyshim shumë i...

Qofte me spinaq

Spinaqi është një nga perimet që mund të gatuhet në shumë mënyra, por sot do të shohim sesi përgatiten qoftet me spinaq. Mund t'i servirim si garniturë të shoqëruara me mish të kuq...

Spinaqi me qumësht

Një tavë e veçantë spinaqi e kombinuar me qumësht për një shije akoma më të mirë. Njihuni me mënyrën e përgatitjes së kësaj recete. Përbërësit: ...

Tavë me perime dhe kërpudha

Kombinoni perimet me kërpudha dhe përgatisni me to një tavë super të shijshme. Njihuni me përbërësit dhe mënyrën e përgatitjes. Përbërësit: 7 lugë gjelle margarinë ...

Pse nuk duhet që të rikonsumohet spinaqi i fërguar?

Spinaqi është padyshim njëri nga ushqimet më të shëndetshme, por duhet marrë parasysh faktin se gjatë konsumit të tij më mirë është të konsumohet...

Burania me spinaq e vezë – traditë, shije, shëndet!

Burania me Spinaq e Vezë është një ndër pjatat fantastike, të shijshme, e pasur me vlera ushqyese, pjesë e traditës së kulinarisë shqiptare. Një gatim...

Blerina Bombaj: “Mbreti i Nëntorit”, ja ushqimi që nuk duhet ta...

Çfarë të vendosni në shportën e nëntorit?  Ai është mbreti i gjetheve jeshile. Te spinaqi gjenden në formë të përqendruar shumë minerale, vitamina dhe antioksidantë, të cilët i japin organizmit tonë një mbrojtje totale...

Supë me spinaq dhe mish pule

Supa më e shijshme dhe më e lehtë në përgatitje... Përbërësit: 1 lugë gjelle vaj ulliri ekstra-virgjër 5 thelpinj hudhër, të grira 3 karrota mesatare,...
Albania