Ballina Etiketimet Shtatzëni

Etiketim: shtatzëni

Tre mënyra si t’i shmangeni rrëzimit gjatë shtatzënisë

Periudha e shtatzënisë është e veçantë për gratë. Në këtë kohë përveç kënaqësisë shpirtërore që gratë përjetojnë, ato duhet të rrisin kontrollet te gjinekologu por...

Alkooli në shtatzëni ndryshon tiparet e fytyrës së foshnjës

Një studim i ri konfirmon se nuk ka nivel të sigurt të konsumit të alkoolit gjatë shtatzënisë, pasi hulumtuesit gjetën se edhe pirja e...

Mos provoni kremra dhe parfume të reja gjatë shtatzënisë

Gjatë shtatzënisë mos eksperimentoni me preparate të reja kozmetike sepse, për shkak të ndryshimeve të hormoneve dhe ndryshimeve vaskulare, lëkura bëhet më e ndjeshme,...

Zbokthi në shtatzëni

Zbokthi është një paraqitje e shpeshtë tek shtatzënat për shkak të ndryshimeve të shumta të hormoneve dhe lëkurës. Si krijohet zbokthi? Zbokthi është një paraqitje e...

Gjinekologët japin 10 arsye pse mos t`i përdorni më pilulat për...

Miliona femra përdorin pilula kundër shtatzënisë apo të kontrollimit të çrregullimit hormonal mirëpo jo gjithçka ju është treguar për këto pilula. Në Sh.B.A ndodhin rreth...

Rëndësia e marrjes se shtesave me acid folik gjatë shtatzënisë

Acidi folik është një vitaminë që ka një rëndësi shumë të madhe për shëndetin e nënës dhe fëmijës, pasi ndikon në mënyrë të rëndësishme...

Fustanet që i adhurojnë të famshmet shtatzëna

Modelet ‘Slim Fit’ për të nxjerrë në pah format trupore të shtatzënave: Ky model i fustanit është shumë i thjeshtë dhe i zakonshëm, por duket...

Efektet e rënda anësore të spirales kundër shtatzënive të padëshiruara

Spiralja është një metodat që ju ndihmon kundër shtazënive të padëshiruara deri në 12 vjet. Por a e dinit se ka edhe efekte anësore? Spiralja...
Albania