Ballina Etiketimet Shije

Etiketim: shije

Si të përgatisni pancake me spinaq

Pancake-t mund t’i përgatisni në mënyra të ndryshme për të provuar çdo herë një shije ndryshe. Kjo recetë me spinaq është shumë e veçantë...

Kuleçë perfektë vetëm me këtë recetë

Kuleçët janë padyshim një mënyrë e mirë për të nisur ditën. Kjo është një recetë shumë e thjeshtë e përgatitjes së tyre. Për më...

Lëpirëse me pjepër nga duart tuaja!

A e kishit menduar ndonjëherë që mund ta përdorni pjeprin për një lëpirëse të bërë vetë? Tashmë me recetën e mëposhtme kjo do të jetë...

Ekspertët paralajmërojnë: Mbikonsumimi i vitaminave të ëmbla mund të jetë toksik!

Mos u mashtroni nga formulat e tyre.Vitaminat e gomuara nuk janë karamele kështu që nuk duhet ti konsumoni me grushta, paralajmërojnë nutricionistët.  Vitamina si “gomë”...

Si të përgatisni receta me shalqi?!

Një nga gjërat më të bukura të verës është diversiteti i frutave dhe perimeve që na ofron. Dhe padyshim shalqiri është një nga këto produkte....

Oshmare Korçe për mëngjes

Kjo është një recetë gatimi që përdoret zakonisht në mëngjes, me miell misri, gjalpë, djathë dhe qumësht. Është traditë në disa zona malore të...

Patatinat më të shijshme mund ti bëni vetë. Ja tek e...

E gjitha filloi kur një klient po e mërziste Georgen, që ia kthehu disa herë porosinë e tij të patateve pasi nuk ishin shumë...

Melomakarona, tradicionale greke!

Biskota tradicionale greke, falë recetës më poshtë. Hidhini një sy dhe nxitoni ti përgatisni...  Përbërësit për shërbetin: 700 ml ujë 500 gram sheqer një portokall i ndarë përgjysmë 3...

Receta e veçantë: Lazanja me kungull

Lazanja me kungull është një recetë e veçantë që amvisat tona nuk duhet të lënë pa e provuar. Një kombinim perfekt i kungullit me spinaqin...

Si të shpëtoni gjellën nëse i keni qitur shumë kripë?!

I keni qitur shumë kripë gjellës, por nuk dini si ta përmirësoni atë që ju ka ndodhur?   Pa kurrfarë problemi, me këto truqe të vogla...
Albania