Etiketimet Shendeti

Etiketim: Shendeti

Ju duhet ta keni patjetër këtë bimë në shtëpinë tuaj. Ajo...

Në këtë artikull  po iu paraqesim një lule të quajtur "bima e djallit" ose "bimë e parave". Njerëzit e përdorin atë në pjesë të ndryshme...

Ja çfarë ndodh në të vërtetë me shëndetin tuaj kur ju...

Të gjithë pa përjashtim jemi tundur ta fikim butonin e alarmit të zgjimit në mëngjes, teksa bie. 5 minuta më shumë, 10, 15 e...

Produktet që ndihmojnë për shëndetin e syve

Sytë janë një nga pjesët më të rendësishme te njeriu Mjekët sugjerojnë disa produkte ushqimore për kujdesin dhe shëndetin ndaj tyre. Ato renditen si më...

Kur multivitaminat ju dëmtojnë shëndetin…ja çfarë të merrni në vend të...

Studimet e fundit kanë treguar se edhe nëse përpiqeni të merrni vlerat ushqyese me anën e multivitaminave nuk do të keni rezultatet që doni...

Doni që fëmijët tuaj të jenë elegantë dhe të shëndetshëm? Mësojuni...

T'Imësoni fëmijës tuaj sesi mund të mbjell diçka në kopësht, i ndihmon ato që të jenë të shëndetshëm. Është ky përfundimi i një studimi...

Përse duhet ta hamë mëngjesin në këmbë?

Të gjithë e dimë që mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, por ndoshta ne jemi duke e konsumuar atë tërësisht në mënyrë...

Dushi i shpeshtë ju bën keq për shëndetin

Ndërkohë që disa prej nesh preferojnë ta nisin mëngjesin duke bërë një dush, disa të tjerë e përdorin si një mundësi për tu shtendosur....

Ja përse nuk bën ta përdorni telefonin nëse ju ka thyer...

Mbase me telefonat kurrë nuk mund të jemi mjaft të kujdesshëm. Njëra ndër gjërat më të këqija të cilat pronarëve të telefonave mund t’u ndodhë...

Si ndikojnë thashethemet në shëndet?

Përfolja e një personi të tretë sjell efekte pozitive Thashethemet janë diçka e mirë për shëndetin. Ky është përfundimi i një studimi të çuditshëm rreth...

Portokall apo mandarinë? Cili është më i mirë për shëndetin?

Mandarina dhe portokalli mund të duken njësoj, por kjo nuk do të thotë se ata janë të njëjtë. Ndërsa portokalli vendoset në krye të...
puna.infosite.alpuna.infosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar