Etiketimet Rreziku

Etiketim: rreziku

Shkon të zgjasë qerpikët, ajo që i ndodh është e tmerrshme...

Një vajzë vendosi të zgjasë qerpikët duke shkuar në një qendër kozmetike por ajo çfarë i ka ndodhur ka qenë e tmerrshme. Pas procedurës së...

A është i sigurtë ushqimi që pasi t’i hiqni mykun ta...

Myku përfshin kërpudha mikroskopike që jetojnë te bimët ose te kafshët. Prodhimi i sporeve është një karakteristikë e kërpudhave në përgjithësi. Myku ka degë dhe...

A paraqesin rrezik pulat që nuk bëjnë vezë më?

Pulat e fermave që përfundojnë ciklin e prodhimit të vezëve mund të shiten dhe konsumohen Kështu kanë deklaruar zyrtarë të Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës(AUV),...

Nëse e merrni këtë vitaminë mund të prekeni nga kanceri

Rreziku i shkaktimit të kancerit në mushkëri është dyfish më i lartë te meshkujt, të cilët marrin vitaminën B për një kohë të gjatë Vitamina...

Zbutësi i rrobave është arsyeja e ndotjes në shtëpinë tuaj. Përgatiteni...

Zbutësit e rrobave shpesh paraqesin një pamje të rehatisë, freskisë dhe ëmbëlsisë. Megjithatë, shumica e tyre përmbajnë një listë të gjatë të toksinave të njohura...

Tensioni i lartë i gjakut, “sëmundja e heshtur” që rrezikon edhe...

Shumë fëmijë dhe adoleshentë mund të diagnostikohen me çrregullime të tensionit të gjakut gjatë një vizite rutinë tek mjeku. Tensioni i lartë i gjakut është...

Rrëfehet nëna që “ringjalli” mbi 20 herë vajzën

Sëmundja ia ka rrezikuar shpeshherë jetën Një nënë e përkushtuar, e cila e ka ‘kthyer nga vdekja’ vajzën e saj, të prekur nga epilepsia, më...

Sapuni antibakterial i rrezikshëm për shëndetin

Shkencëtarët kanë zbuluar që sapuni antibakterial përmban kimikate toksike dhe ekspozimi i mitrës atyre kimikateve mund të ketë pasoja serioze për fetusin. Kimikati i quajtur...

Kujtoi se është veç një puçërr, por për pak humbi jetën

Një vajzë e re thuajse humbi jetën, pasi donte të shtrydhte një puçërr. Por asaj i ndodhi diçka e tmerrshme. Amerikania Katie Wright tha se...

VAJI I LULEDIELLIT i rrezikshëm për fërgim

Shumica e njerëzve blejnë kryesisht vajin e lulediellit dhe të bimëve të tjera. Me ngrohjen e këtyre dy vajrave krijohen substanca të dëmshme, që më...
puna.infosite.alpuna.infosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar