Ballina Etiketimet Qumeshti

Etiketim: Qumeshti

A mund të lindë një fëmijë me dhëmbë, ja çfarë thonë...

Një bebe fillon të formojë dhëmbët që në javën e 6 në barkun e nënës. Por dhëmbët që zhvillohen zakonisht nuk janë të dukshëm...

10 ushqime që bebja juaj nuk duhet t’i provojë deri në...

Lista përmban ushqime, të cilat mund të provokojnë alergji tek foshnja juaj, ose probleme me aparatin e saj tretës. Sa herë që provoni t’i jepni...

Brengoseni se fëmija juaj ka peshë të ulët? Njihuni me ushqimet...

Detyra më sfiduese për një nënë është që të vendosë në lidhje me ushqimin për të voglin e saj. Të vegjëlit nuk kanë mundësi për...

Dhjetë racione më të shëndetshme në botë, të cilat gatuhen në...

I ashtuquajturi “superushqim” përbëhet nga superpërbërës të cilët trupit tuaj i ofrojnë shëndetin e nevojshëm. Është koha t’ju tregojmë recetën për ushqimin më të shëndetshëm...

Nëse keni këto simptoma, ju nuk duhet ta konsumoni më qumështin!

Përpos faktit që na rekomandohet për kaliumin, kalçiumin dhe lëndet e tjera ushqyese që ka, industria e qumështit ka shpenzuar miliarda dollarë për të...

Si të përgatisni vetë në shtëpi djathin kaçkavall më të shijshëm

Mësoni sesi të përgatisni djathin kaçkavall vetë në shtëpi. Një metodë shumë e thjeshtë dhe e suksesshme Përbërësit: 5 litra qumësht 5 lugë gjelle kripë ...

Brioshët e Pashkës

Çfarë do të kërkonit tjetër për mëngjesin e së dielës?! Sidomos nëse është dikush t’iu shërbejë në shtrat një briosh të ngrohtë… Vetëm se, që...

E pini çdo ditë, por nuk njihni anën e errët të...

Qumështi është një ndër elementët bazë të dietës sonë ushqimore. Qumështi ka shumë vlera ushqimore dhe disa anë negative të cilat shpesh herë fshihen...

Gurabije me çokollatë

Si thoni të përgatisim disa gurabie? Por jo nga ato të zakonshmet. Receta jonë rekomandon një mënyrë të re për t'i përgatitur ato, ku...

Sa duhet të shtojë peshë foshnja përgjatë 12 muajve

Edhe pse nuk ekziston një kufi i saktë për peshën e fëmijës kur vjen në jetë, pranohet gjerësisht se mbi 2500 gram një fëmijë...
Albania