Etiketimet Qumesht

Etiketim: Qumesht

Qumësht apo lëng portokalli, cilin prej tyre duhet të pini gjatë...

Për disa njerëz është më e zakonshme që pas zgjimit nga mëngjesi të vrapojnë drejt kuzhinës për të pirë kafenë e parë, por jo...

Si të gatuajmë pastiço me vezë dhe qumësht

Mos u mendoni dy herë se çfarë do të gatuani sot për drekë, e kemi bërë ne:  Një tavë të shijshme me pastiço. Ideale për...

Ushqimet që nuk duhet t’i hani në punë

Kur jeni të ulur në tavolinën e punës çdo ditë lehtësisht mund ta gjeni veten duke konsumuar mesvaktet, por ka disa prej tyre që...

Nëse keni 1 litër qumësht, kos dhe një gjysmë limoni ju...

Ky djathë është shumë i shijshëm, i shëndetshëm dhe ekonomik. Nuk do ju marrë shumë kohë për tu përgatitur. Mësoni se çfarë duhet të bëni: Përbërësit: 1...

Sa e dëmshme mund të jetë kafeja me qumësht?!

Si ndikon në shëndetin tuaj kafeja me qumësht Tradita e pirjes së përditshme të kafesë e përfshin edhe kafenë me qumësht, por a keni menduar...

Hidhini qumësht flokëve, rezultatet do t’iu mahnitin

Shumica e femrave preferojnë një stil të thjeshtë të flokëve gjatë përditshmërisë, e zakonisht zgjedhja mbetet ajo më klasikja: të lëshuara e të drejta. Kur...

Kërcitja e dhëmbëve, si ta eliminoni vetëm me këtë metodë

Disa njerëz e kanë zakon të kërcasin dhëmbët dhe të shtrëngojnë nofullën. Në mjekësi, kjo quhet bruksizëm. Sipas ekspertëve, 70 përqind e njerëzve që shtrëngojnë...

Receta më e veçantë e përgatijtes së dhallës… dhe nuk është...

Mund t’ju duket e pabesueshme, por ju mund të përgatisni dhallë në shtëpi edhe nëse nuk keni kos. Mësoni në recetën e mëposhtme se...

Si të bëni akullore me kos

Akullorja shijon akoma më shumë kur e bëni vetë me përbërësit më të thjeshtë që ju gjenden në shtëpi. Provoni këtë recetë super të...

Puding me Qumësht

Kjo recetë është një ëmbëlsirë shumë e mirë që ju mund ta bëni në shtëpi. Del një puding shumë i mirë dhe i pëlqyer...
puna.infosite.alpuna.infosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar