Ballina Etiketimet Qumesht

Etiketim: Qumesht

Parfe me kakao

Një ëmbëlsirë perfekte me kako, ideale për të shoqëruar ditët e verës. Përgatitet shumë më thjesht nga sa mund të mendoni. Ja se si… Përbërësit: 50...

Tortë me portokall

Nje torte shumë e shishme dhe e shpejtë për tu përgaditur.   Përbërësit: Për brum 3 vezë 100 gr sheqer 150 ml qumësht 100 ml gjalpë ose vaj 100 gr miell 40 gr kakao Levore portokalli dhe lëng portokalli Për krem 400 ml lëng...

Panna Cota me luleshtrydhe

Këtë ëmbëlsirë shumë të shijshme mund ta përgatisni fare lehtë me anë të recetës që ju sjellim sot. Produktet nga Lufra do ia shtojnë...

Pite me kungull

Një pite suhmë e shishme me kungull duhet ta provoni patjeter.     Përbërësit: 500 gr petë për pite 1,5 kg kungull 0,5 decilitra vaj 2,5 decilitra qumësht 120 gr miell 250 gr sheqer 2 sheqer vanilje kanellë Hapat: Kungulli grihet trash nerende...

Musaka pa mish: Drekë nga misri e cila të gjithë i...

Musakaja me misër është një pjatë plot ushqyes dhe kalorike, të cilën familjarët tuaj do ta duan.   Përbërësit: – gjysmë filxhani qumësht, – gjysmë filxhani ajkë neutrale, –...

Mish pule në salcë bashamel

Një gjellë shumë e shëndetshme për iftar.   Përbërësit: 700 gr mish i bardhe pule 400 gr kërpudha 100 gr gjalpë 2 luge miell 5 decilitra qumësht 1 decilitër ajkë 1 lugë lëvore limoni ½ tubë majdanoz 1 te verdha te vezes 0,5 decilitra vaj Arrë muskati mëlmesa...

Pija me hurma arabie që ju jep energji për Ramazan

Pas agjërimit për gjatë gjithë ditës, shtoni nivelet tuaja të energjisë përsëri me këto hurma arabe dhe milkshake. Si fillim po ju tregojmë dobitë e përbërësve...

Kifle me përshutë

Kifle të shishme dhe të shpejta Përbërësit: 700 gr miell 3 decilitra qumësht 2 decilitra vaj 1 tharm buke i freskët 250 gr gjizë 150 gr përshutë 2 te verdha te vezes 2 vezë kripë 30 gr susam 1 lugë e vogël sheqer Hapat:  Në një enë...

Ëmbëlsirë MILK SCHNITE

Ja si të përgadisim një ëmbëlsirë me qumësht!   Përbërësit: 6 te bardha te vezes 80 gr sheqer pluhur 150 gr arra KREMI: 300 ml ajkë e embel(hopla per embelsira) 80 gr sheqer pluhur 180 gr ajkë e tharte(shmant,pavllake) 2 sheqer vanilje 1 puding...

Bukë me vezë – Shija unike e një mëngjesi të shëndetshëm

Bukët me vezë janë tradita më e njohur e kuzhinës shqiptare, sidomos mëngjeseve kur nënat shpejtonin përherë t’i përgatisnin për të vegjël e të...
Albania