Ballina Etiketimet Qerpiket

Etiketim: Qerpiket

Për qerpikë më të dendur aplikoni pluhur (pudër) foshnjesh!

Nëse nuk jeni të kënaqur me qerpikët tuaj natyral dhe që nuk janë mjaftueshëm të dendur, nuk është nevoja të aplikoni më shumë shtresa...

Shkon të zgjasë qerpikët, ajo që i ndodh është e tmerrshme...

Një vajzë vendosi të zgjasë qerpikët duke shkuar në një qendër kozmetike por ajo çfarë i ka ndodhur ka qenë e tmerrshme. Pas procedurës së...

Ja si duhet të grimoheni nëse mbani syze

Nëse jeni nga ata njerëz që mbani syze dhe dëshironi të dukeni sa më bukur, zgjidhni me kujdes llojin e grimit që doni të...

Dëshironi qerpikë të përkryer, ja disa këshilla!

Vajin e ricinit mund ta aplikoni çdo mbrëmje në çerpikë pasi ai nuk ka asnjë efekt anësor. Ai duhet të aplikohet në momentin që...

Pesë mënyra si të vendosni vijën në sy (FOTO)

NJë stil i thjeshtë retro është një ndër më të preferuarat e vajzave njëkohësisht më i thjeshti për tu bërë. Mund të vendoset në çdo...

Ja si duhet të përdorni maskarën e mos bëni gabime!

Këto janë disa teknika për përdorimin e drejtë të maskarës: Vijëzim i ngushtë Vijëzimi i ngushtë është procesi kur aplikoni eyeliner në qerpikun tuaj duke krijuar...

Vazelina, një krem që bën çudira për ju!

Vazelina është baza e shumë kremërave të shtrenjta, por a e keni ditur që vazelinën mund ta përdorni edhe për disa gjëra që mbase...

Që të keni qerpikë të gjatë…

Nëse doni të mësoheni si t’i rrisni qerpikët në mënyrë krejt natyrale, ja si: Krehja e qerpikëve – Ju tingëllon çuditshëm? Me krehjen e qerpikëve mund...
Albania