Etiketimet Pije

Etiketim: pije

Çaji nga thana ul kolesterinën dhe tensionin e gjakut

Çaji i thanës është një thesar i vërtetë i vitaminës C dhe likopenit, një antioksidues i fuqishëm që me sukses ul kolesterinën e lartë. Për...

Kjo pije e lehtë do ju ndihmojë të humbisni peshë gjithashtu...

Sot do flasim për një pije që është shumë e njohur në botën e modës pasi është shumë e përdoruar nga modelet për të...

Prodhimi i bozës në Shqipëri. Ja cfarë tregon specialisti rreth saj

Pak histori rreth bozës Të paktë janë ata që e mburrin këtë pije, e akoma më të paktë janë ata që e njohin. Mban emrin...

Pastroni zorrën e trashë me 3 përbërës: Mollë, xhenxhefil dhe limon....

Zorra e trashë është organi përgjegjës për eliminimin e të gjitha mbeturinave që trupi nuk ka nevojë. Pra, mbajtja e zorrës së trashë të shëndetshme...

Ajo kuroi diabetin duke pirë këtë pije të mrekullueshme, madje arriti...

Diabeti është një sëmundje kronike që shkaktohet pasi pankreasi nuk sintetizon sasinë e insulinës që ka nevojë për trupin e njeriut, e prodhon atë...

E vërteta mbi personat që pëlqejnë xhinin

Nëse porosisni gjithmonë xhin kur dilni, ndoshta mund të keni probleme me personalitetin. Kombinimi xhin-tonik, sipas shkencëtarëve austriakë, është shenjë se diçka nuk shkon me...

A e dini se në cilin vend janë pijanecët më të...

Aty çdo personi i takon të pijë mbi 12 litra alkool në vit E dimë se nëse e teprojmë me pijet alkoolike atëherë do të...

Vetëm një gotë në ditë dhe jetoni mrekullinë

Uji në të cilin është zier orizi është i shkëlqyer kur keni viruse në stomak, pengon sëmundjen e Alzheimerit, është parandalues i shfaqjes së...

S’ju pihet kafe?! Ja alternativat që japin edhe më shumë energji...

Kafja është një nga ‘domosdoshmëritë’ në jetën portugeze, italiane, së fundmi edhe shqiptare. Në shumë vende të botës kafja pihet në mëngjes, në mënyrë që...

Lëngu i majdanozit për parandalim dhe trajtim të anemisë

Majdanozi është bimë e zakonshme, përbërësit e të cilit kanë vlera në mjekësinë alternative dhe në gatim. Është i pasur me hekur, por edhe me...
puna.infosite.alpuna.infosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar