Ballina Etiketimet Pesha

Etiketim: Pesha

Arsyet pse nuk po humbni kilogramët e tepërt

Nëse mendoni se e keni dhënë maksimumin tuaj, jeni ushqyer si duhet dhe keni ushtruar, por treguesi në peshoren tuaj nuk tregon numër më...

Bark i sheshtë me dietën e finokut

Ora e provës së kostumit të banjës po afrohet dhe mes sikletit të stresit të përditshëm e mungesës së gjumit, metabolizmi juaj është ngadalësuar...

Alma Çupi: Si i humba 7 kilogramë në më pak se...

Gazetarja Alma Çupi tregoi sesi arriti të humbasë 7 kg për dy muaj. Alma tregoi se për hir të emisionit të saj “Histori Shqiptare” i...

Në formë me një tas lëng mishi

Ky artikull do t'ju rendisë disa nga arsyet kryesore që ju tregojnë pse duhet ta bëni pjesë të dietës suaj ditore supën me lëng...

Dieta e mençur që duhet të zgjedhim për të humbur peshë...

A keni probleme me humbjen e peshës? Apo do të dëshironit të humbisni më shpejt? Ju keni ardhur në vendin e duhur. E vërteta e...

Kjo dietë ju mundëson 4 kg më pak në dy javë!

Kjo dietë ju mundëson të humbni 4 kilogramë në dy javë. Nëse jeni të interesuar, filloni ta ndiqni që nesër.... E hënë Ora 7-9. Një gotë...

5 rrugët më të lehta për tu dobësuar këtë verë, janë...

5 këshilla shumë të vlefshme që ndihmojnë të bini në peshë, ose të paktën të mbani peshën aktuale. 1. Mos hani shpejt - Hani ngadalë. Përtypeni mirë...

“Ju shëndoshin ata që ju rrethojnë”

E çuditshme por e vërtetë nga disa studime të fundit, që tregojnë se ata që kemi afër na shëndoshin. Susie Burrell, nutricionistja australiane ka marrë...

Si t’i mbani nën kontroll hormonet e shtimit të peshës

Është vështirë të imagjinohet se pesha jonë nuk varet vetëm nga numri i kalorive që i konsumojmë, por edhe nga kimikalet e padukshme brenda...

Si ta ndihmoni personin që dashuroni të humbasë peshë?

Një studim i kohëve të fundit ka arritur në përfundimin se çiftet që jetojnë së bashku, shtojnë peshë më shumë dhe më shpejt. Shtimi i...
Albania