Ballina Etiketimet Perime

Etiketim: Perime

Ushqimet që ndikojnë në shëndeti dhe rregullojnë PH në trup

Normat e lejuara të PH në gjak janë 7.35 dhe 7.45 që do të thotë që duhet të jetë lehtësisht bazik dhe alkalin. Gjatë...

Fileto peshku me kërpudha

Fileto peshku me këpurdha për dreken tuaj   Përbërësit: 800 gr fileta peshk 40 gr miell 300-400 gr kërpudha marinuara të prera në feta 2 decilitra Krem neutral kripë piper perime të thata Hapat: Filetat e peshkut lahen mirë dhe...

Sallatë me oriz dhe perime, receta e freskët e darkave të...

Kjo është një sallatë klasike për verën: e freskët, e lehtë, përgatitet që më parë dhe mund të hahet kudo, me këdo. Receta e sallatës...

Për mëngjeset e vona, omëletë me kërpudha dhe perime

Mirëmëngjes gjumashë! Jeni zgjuar të uritur, me një shije aspak të mirë? Ne do t'jua bëjmë vaktin e parë të ditës më fantastik se...

Bizele të skuqura

Bizele të skuqura me perime     Përbërësit: 1 qepë e vogël 400 gr bizele vaj kripë perime të përziera pak sodë për pjekje 1 lugë miell   Hapat:   Qepët pastrohen, lahen, grihen imët dhe skuqen në vaj në temperaturë të...

Çfarë ndodh nëse konsumoni këto perime për një javë?

Ka disa lloje perimesh të cilat mund të ua ndryshojnë jetën nëse i konsumoni.   Ndër ta është edhe selino i cili përmban minerale shumë të...

Brusketa ‘vegjetariane’ me perime të freskëta

E shijshme, jo çdo herë do të thotë e pashëndetshme. Receta e lehtë vegjetariane me perime të freskëta. Përbërësit: Bukë baguette; 4 domate të mesme; 1 spec i gjelbër; 6...

Pastiço me perime

Kjo recetë ju sugjeron të shtoni më shumë perime në vaktin tuaj duke e bërë atë jo vetëm të shijshëm, por dhe shumë të...

Tavë me kunguj dhe patate

Kungujt janë një ndër perimet më të shëndetshme të stinës të pasur me vitaminë A dhe C. Me më pak se 100 kalori për...

Oriz i gatuar me perime në furrë! Për tu shijuar nga...

Si thoni që sot recetën e pilafit ta sjellim në një tjetër formë nga ajo klasikja? Në furrë, me mish të grirë dhe perime...
Albania