Ballina Etiketimet Përbërësit

Etiketim: përbërësit

Si të përgatisni qofte turke

Qoftet janë një gatim mjaft i përhapur në të gjithë botën, por sot po ju sjellim recetën e qofteve turke. Kjo recetë është mjaft e...

Bombëza në çokolatë të bardhë dhe limon

Shija e kombinuar e çokolatës së bardhë dhe limonit do t’iu lë pa mend, këto bombëza janë shumë të thjeshta për tu bërë prandaj...

Byrek me speca dhe domate

Përbërësit 300 gr mish 1 qepë gjysmë gote e çajit vaj vegjetal 1 lugë Biber i zi 1 lugë çaji kripë 4 copa petë 1...

Lëngu nga rrushi i thatë dhe lakra vjollcë që bën mrekulli…

Në vijim ju sjellim recetën që pakëson thartirën në lukthin dhe organizmin tuaj, ndikon si antibakterial. Përbërësit: 1/4 e lakrës vjollcë; 1 kopër; 200 g...

Rizoto me speca..

Përbërësit për 4 persona! Përbërësit: 25 gr parmigiano 1 spec i verdhë 1 spec i kuq 25 gr gjapl 1 qepë e bardhë 1 litër lëng perimesh Vaj ulliri Kripë Përgatitja: Grijeni qepën dhe hidheni...

Çaji më i mirë për një jetë të gjatë. I thjeshtë...

Njerëzit kanë qenë gjithmonë të interesuar në zakonet dhe në recetat mjekësore tradicionale tibetiane. Çaji për të cilin do flasim sot është përdorur rregullisht...

Llokum shtëpie

Receta kuzhine Përbërësit: 2 pudinga dredhëze ose mjedre 4 lugë miell 8 lugë sheqer 1 litër ujë 70gr margarinë Përgatitja: 2 pudingat së bashku me miellin...

Tortë me qershi

Si të përgatisni Tortë me qershi Përbërësit 6 të bardha të vezës 6 lugë sheqer pluhur 4 lugë miell 14 lugë kokos 680 gr qershi (ose...

7 mënyra për të hequr merimangat pa përdorur asnjë përbërës kimik

Merimangat janë një tmerr i vërtet kur i shohim që dalin nëpër cepat e shtëpis tonë dhe shkaktojnë jo pak panik. Fatmirësisht ka shumë...

Për të hequr njollat e urinës? Vetëm uthull dhe sodë! (receta...

Shpeshherë fëmijët e vegjël mund të urinojnë në mënyrë të pavetëdijshme. E njëjta gjë mund të ndodhë edhe me kafshët tona shtëpiake. Në të tilla raste,...
Albania