Etiketimet Peme

Etiketim: Peme

Një fenomen ku pemët shmangin prekjen

Pemë të veçanta Nëse jashtë duke ecur nëpër pyll, ngritne kokën për një moment ndoshta edhe ju mund të befasoheni këndshëm nga ajo që shihni. Fenomeni që...

Çfarë janë në të vërtetë njollat kafe që gjejmë te frutat...

Me siguri e keni vënë re që disa nga frutat dhe perimet që konsumojmë në jetën e përditshme janë me njolla të vogla ngjyrë...

Pemët dhe perimet e freskëta nuk janë gjithmonë më të shëndetshme...

Sipas rezultateve të studimit të ri, të publikuara muajin e kaluar në revistën Journal of Food Composition and Analysis, pemët dhe perimet e ngrira...

Pini duhan? Ja çka duhet të hani

Mjekët kanë treguar se disa lloje të ushqimeve duhet të konsumohen më shumë nga duhanxhinjtë. Organizmi i një duhanpirësi është vazhdimisht nën efektet e dëmshme...

Ja përse duhet ngrënë pemë gjysmë ore para racionit

Në shumë kultura të popujve pemët hahen pas racionit, mirëpo ky trend është i domosdoshëm të ndryshohet. Ekspertët rekomandojnë që pemët duhet të hahen 20...

Ja si t’i hiqni 8 kilogramë për vetëm 7 ditë

Qoftë nëse dëshironi të keni trup të përsosur për shkak se do të shkoni në plazh së shpejti, apo thjesht keni nevojë të humbni...

15 këshilla bio për një verë të shëndetshme

Shijoni frutat e verës dhe zgjidhni disa syresh, të cilat mund t’i mbani me vete në çantë për të shmangur çdo tundim. Vera ka ardhur!...

Dobitë e lëvoreve të pemëve dhe perimeve

Lëvoret mund ti përdorim si preparate natyrale për parandalimin-shërimin e disa sëmundjeve, përmirësimin e lëkurës e madje edhe për lustrimin e këpucëve. Në vazhdim do...

Si t’i qërojmë pemët në shpejtësi e pa rrëmujë? (FOTO)

Vera nuk është vetëm për rrezet e diellit, mirëpo edhe ngrënia e shumë ushqimeve të shijshme. E çka mund të jetë më freskuese gjatë verës...

DIETA MË E SHPEJTË ME KOS: dobësohuni pesë kilogramë për dhjetë...

Duke pasur parasysh që fjala është për ditën restriktive, nuk do të duhej të vazhdoni më shumë se 10 ditë. Kosi është artikull i dobishëm ushqimor,...
puna.infosite.alpuna.infosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar