Ballina Etiketimet Pastrimi

Etiketim: Pastrimi

Pastrimi i dhëmbëve dhe duarve është esencial për një jetë më...

Mund të mendoni se çelësi për një jetë më të gjatë është ushqimi i shëndetshëm, ushtrimet e rregullta fizike dhe kujdesi për shëndetin fizik...

Si të pastrojmë dhe largojmë erën e pakëndshme që mbetet në...

Ngrohja dhe ringrohja e ushqimeve në mikrovalë bën që aroma e tyre të mbetet në muret e furrës së saj. Për fat të mirë,...

Si të pastroni dhe të shkëlqeni tenxheret e djegura

Mendoni se enët e djegura nga gjellët nuk mund të pastrohen dhe të shkëlqejnë më si më parë? Ne ju themi se mundet! Zgjidhja gjendet tek një...

Benefitet e fshehta që mund të keni nga pastrimi i shtëpisë

Pastrimi i shtëpisë tuaj në të vërtetë do t’ju mbrojë nga kimikatet toksike, thonë hulumtime të reja kërkimore. Disa produkte pastrimi shtëpiake vetë përbëjnë rreziqe...

Që frigoriferi juaj prej inoksi të shkëlqejë gjithmonë

Frigoriferi ose pajisjet e tjera prej inoksi në shtëpinë tuaj i japin një qasje moderne kuzhinës, por kur vjen puna për t’u pastruar, na...

Mund të përgatitet në kushtet e shtëpisë. Ja larësi i fytyrës...

Larësi  i fytyrës që do t’ju prezantojmë sot mund të përgatitet fare lehtë në kushtet e shtëpisë dhe në fund do t’ju japë rezultate...

Si të pastroni një blender në 30 sekonda

Kjo metodë pastrimi i blenderit është super e thjeshtë. Ju nevojitet vetëm ujë i ngrohtë, pak ilaç enësh dhe disa sekonda. Nëse blenderi juaj ka vënë...

Studimi: Pastrimi i shumtë i foshnjeve mund të shkaktojë sëmundjen e...

Pastrimi i tejskajshëm i foshjnave mund të krijojë një formë të leukemisë, thotë një studim i ri.   Moshat e reja që gjenetikisht janë të rrezikuara...

Si ta mirëmbani parketin e shtëpisë në bazë të llojit që...

Me kalimin e kohës parketi i shtëpisë rrezikon të humbasë shkëlqimin kështu që merreni seriozisht mirëmbajtjen e tij. Në bazë të llojit të parketit...

Nëse një mama do të paguhej do të meritonte 10 mijë...

Shofere private, kuzhiniere, një blerëse personale. Tepër? Një njeri kaq i kompletuar ekziston në realitet dhe është mama. Një “profesion” që nëse do të paguhej...
Albania