Ballina Etiketimet Para

Etiketim: para

Gjërat që fëmijët duhet t’i mësojnë para se t’i mbushin 13...

Sipas disa psikologëve, vitet e tinejxherit fillojnë kur një fëmijë është nga 9 deri 13 vjet dhe është një periudhë tranzicioni ku kërkojnë të...

8 gjërat për të cilat nuk duhet të kurseni asnjëherë

Të përpiqesh të kursesh nuk ka asgjë të keqe, por janë disa gjëra për të cilat është më mirë të shpenzosh pak më tepër,...

6 mënyrat si të mbushni tryezën plot duke shpenzuar më pak

Një nga problemet me të cilën hasen familjet tona është buxheti për ushqimin. Duke qenë se tashmë puna dhe angazhimet profesionale janë intensive, kujdesi për...

Vlera e lekut mësohet që në vegjëli/ Mësimi që mori djali...

Dikur jetonte një biznesmen mjaft i suksesshëm, i cili kishte një djalë dembel dhe të pakujdesshëm. Ndaj, i ati donte t’i mësonte të birit...

Nuk i pres lekët me gërshërë, por kam mësuar djalin keq...

Nuk e di se kur fillova ta mësoja djalin tim me lekë, por tani duket se nuk do të bëjë asgjë nëse ai nuk...

A duhet t’i shpërbleni fëmijët me para kur ju ndihmojnë me...

Motivimi i fëmijëve pëmes parasë është një temë që i ka ndarë psikologët në dy kampe. Shpërblimi i të vegjëlve me para, kur këta...

Gjesti emocionues i 5 vjeçarit, i dhuroi gjithë kursimet e tij...

"Sot në mëngjes, djali 5-vjeçar i një pacientes sime më la këtë zarf në zyrë. Ishte një letër falenderimi pasi i shpëtova mamanë si...

Mosha 31-vjeçare do t’ju kushtojë më së shumti në jetën tuaj

Nëse i keni mbushur ose do t’i mbushni 31 vjet, atëherë përgatituni për të shpenzuar shumë para. Një anketim nga kompania ‘ClearScore’ ka zbuluar se...

Me pak para – kjo është shtëpia idele për ju

Kur shtëpia juaj është e organizuar si duhet, nëse ajo është edhe më modestja në botë, mund të bëhet vend i përkryer për ju.   Kur...

Ndryshojeni mënyrën si mendoni për paratë, dhe bëhuni më të pasur...

Çdo herë që vjen viti i ri, shumica prej nesh synojmë të bëjmë më shumë para. Synojmë të kursejmë më shumë, dhe ndoshta të investojmë diku...
Albania