Etiketimet Orizi

Etiketim: orizi

Ushqimi i vetëm të cilin duhet ta hani në aeroplan

Fjalët “ushqim në aeroplan” dhe “i shijshëm” rrallëherë futen në të njëjtën fjali, sepse ushqimi në aeroplan ka reputacion të keq. Pasi Gordon Ramsey ka...

Kabuni me rrush të thatë

E lehtë për tu përgatitur dhe me një shije speciale: Kabuni me rrush të thatë është propozimi ynë për sot. Receta e mëposhtme do ju...

Kunguj të mbushur me oriz

Si thoni për pak kunguj të mbushur me oriz? Ju merr fare pak kohë për ta përgatitur dhe me anë të recetës së mëposhtme ju...

ORIZI shumë i rrezikshëm për foshnjat!

Në këtë përfundim ka arritur një studim Disa produkte të veçanta të orizit mund të paraqesin rrezik për foshnjat për shkak të niveleve të larta...

7 ushqime të prodhura në Kinë të mbushura me plastikë e...

Ju ndoshta keni dëgjuar lajmet në lidhje me oriz të rremë nga Kina që qarkullojnë në media. Është e vështirë të besohet se orizi...

Si të bëni kekun më të veçantë me oriz

Mund t’ju duket e pabesueshme, por orizin mund ta përdorni edhe për të bërë një recetë keku fantastike. Do t’ju bëjë të harroni shijen...

A dini sesi rritet orizi apo avokado? Ja disa nga produktet...

Jemi mësuar gjithmonë t'i shohim frutat dhe perimet tona të preferuara kur i blejmë në supermarkete apo në tregje të caktuara, ashtu sikurse na...

Si ta ringrohni orizin që të mos helmoheni

Ringrohja e ushqimit në mikrovalë mund të jetë një arsye për t’ju helmuar, nëse nuk tregoheni të kujdesshëm. Sipas “U.K.'s National Health Service” (NHS),...

Orizi ndihmon metabolizmin

Konsumimi i orizit mund të zhvillojë një metabolizëm më të shpejtë Sipas shkencëtarëve, duke ngrënë më shumë ushqime siç janë drithërat, mund ta përshpejtohet metabolizmi i...

Këto janë ushqimet që stimulojnë prodhimin e qumështit pas lindjes

QUMËSHTI I GJIRIT prodhohet si pasojë e një thithje të mirë të fëmijës, por në këtë proces mund të japin ndihmën e tyre edhe...
puna.infosite.alpuna.infosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar