Etiketimet Ngrënia

Etiketim: ngrënia

Paralajmërim për të gjithë prindërit: Mos i lejoni fëmijët tuaj të...

Ky studim u krye nga Agjencia Kombëtare e Ushqimit të Suedisë dhe pasi u testuan 102 produkte të orizit që janë në dispozicion në treg,...

Të hash shpejt, zbuloni çfarë pëson organizmi

Ngrënia me shpejtësi është e gabuar dhe rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës, diabetit dhe hemoragjisë cerebrale. Ky është konkluzioni i një studimi të kryer...

A e dini vlerën më të madhe të fasuleve?

Sot këtij lloj ushqimi duhet ti kushtoni më shumë vëmendje për shkak të informacioneve të reja që kanë sjellur shkencëtarët. Fasulja ka vlerë të madhe...

Këto janë arsyet pse shtoni peshë në punë

Nëse jeni në mesin e atyre që praktikoni çdo ditë ushtrimet, madje edhe të dielave, por ju nuk mund të humbni peshë, arsyeja për...

Dy mënyra si ta shmangni fitimin e peshës gjatë dimrit

Gjatë dimrit ne kalojmë më shumë kohë brenda, lëvizim më pak dhe hamë më shumë – prandaj është normale se mund t’i shtojmë disa...

Studimi: Nëse pini kakao deri në moshën 60 vjeçare, do shpëtoni...

Sipas një studimi, shkencëtarët thonë se nëse pini kakao, kur të mbushni 60 vjeç, do të keni kujtesën e një njëriu 30-40 vjeç. Pluhuri i...

Këto janë përfitimet shëndetësore të të ngrënit këmbët e pulave, që...

Për kulturën filipinase, pjesa më e mirë e konsumimit të pulës, që gjen përdorim të shumtë edhe në receta, janë këmbët. Ato nuk kanë vetëm...

Ushqimi i vetëm të cilin duhet ta hani në aeroplan

Fjalët “ushqim në aeroplan” dhe “i shijshëm” rrallëherë futen në të njëjtën fjali, sepse ushqimi në aeroplan ka reputacion të keq. Pasi Gordon Ramsey ka...

Të hash apo të mos hash darkë – zbuloni përgjigjen e...

Me siguri keni dëgjuar që ngrënia gjatë natës është rruga e sigurt drejt shtimit në peshë. Por pavarësisht këtyre këshillave, kur vjen puna tek të...

Pas bonboneve xhelatine, hani mollë apo djath

Nata e Halloween, konsiderohet argëtuese po aq sa edhe e frikshme për disa nga fëmijët. Megjithatë ekspertët rekomandojnë, se prindërit duhet t’u zgjedhin ushqimet, fëmijëve...
puna.infosite.alpuna.infosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar