Ballina Etiketimet Ngjyra

Etiketim: Ngjyra

Ekspertët paralajmërojnë: Mbikonsumimi i vitaminave të ëmbla mund të jetë toksik!

Mos u mashtroni nga formulat e tyre.Vitaminat e gomuara nuk janë karamele kështu që nuk duhet ti konsumoni me grushta, paralajmërojnë nutricionistët.  Vitamina si “gomë”...

Dasmat e verës, fustanet me ngjyra e të gjatë tendenca e...

Sezoni i verës është i mbangarkuar me dasma. Shumica e njerëzve vendosin që t’i japin fund beqarisë në stinën më të nxehtë të vitit....

Ngjyra juaj e fatit sipas shenjës zodiakale

Dashi Ngjyra jote e fatit është e kuqja dhe ka një shpjegim shumë të qartë: është ngjyra e energjisë, forcës dhe pasionit, diçka që identifikohet...

Sallata që bashkon shijet dhe ngjyrat e verës!

Sallata greke apo ajo jeshile nuk ka munguar asnjë ditë në tryezën tuaj? Për këtë ju përgëzojmë! Por sot duam të ndajmë me ju recetën...

Tatuazhet 3D, trend në rritje

Tatuazhet janë bërë pjesë përbërëse e kulturës, e modës individuale për një kohë ose tërë jetën, varësisht nga zgjedhja. Përveç si pamje estetike simbolizojnë edhe...

Nxehtësia në veturat e ekspozuara në diell mund të jetë vdekjeprurëse...

Çdo vit ka disa raste të fëmijëve ose kafshëve shtëpiake që ndërrojnë jetë për shkak të nxehtësisë së tepërt në vetura. Shkencëtarët në Arizona kanë...

Këto pika janë blu apo vjollcë? Iluzioni optik i ngjyrës që...

Një iluzion i ri optik ka zbuluar se sa lehtë perceptimi ynë i ngjyrës mund të anojë. Iluzioni, nga Universiteti i Harvardit, përfshin një...

Si të marrësh ngjyrën perfekte në plazh me birrë

Birra, që me siguri e keni në shtëpi, me të vërtetë funksionon shumë më mirë se një produkt artificial dhe, për më tepër, nuk...

Flokët rozë, guxim dhe trend! (Foto)

Na pëlqen të eksperimentojmë me tonalitetet e flokut, por roza duket disi e guximshme. Megjithatë, nuk e mendojnë të gjithë kështu Ndonjë hije roze pastel...

Bëje edhe ti këtë test të thjeshtë! Zbulo nëse po ha...

Dëmet që shkaktohen nga buka e ngjyrosur janë të shumta për organizmin e njëriut dhe në jo pak raste mediat e kanë denoncuar këtë...
Albania