Etiketimet Nëna

Etiketim: Nëna

A mund të parashikohen fjalët e para të bebeve?

Sipas një studimi të fundit, fjalët e para që bebet i thonë, mund të parashikohen Një zbulim i tillë u bë gjatë një hulumtimi...

Kjo FOTO ka prekur miliona njerëz në mbarë botën

E shtrirë në krah të të birit, fytyra e Sherri Kent flet vetë. Nëna e dy fëmijëve nga Kanadaja, vendosi të postojë foton me djalin...

24 orë nga dita e një nëne të papunë!

Unë jam thjesht Jona Kuke. Mama e dy fëmijëve . Pas nje karriere te gjate televizive gati 15 vjeçare me disa shkeputje studimesh ndermjet, vendosa...

Mamaja largohet në fundjavë me shoqet, letra që i lë bashkëshortit...

Mëmësia mbart karakteristikat më të vështira të një “pune” pasi asnjëherë nuk mund të heqësh dorë prej saj dhe për vite me rradhe duket...

Rrëfehet nëna që “ringjalli” mbi 20 herë vajzën

Sëmundja ia ka rrezikuar shpeshherë jetën Një nënë e përkushtuar, e cila e ka ‘kthyer nga vdekja’ vajzën e saj, të prekur nga epilepsia, më...

Shumë nëna shqetësohen, a ndikon madhësia e barkut në shëndetin e...

Shumë nëna shqetësohen, a ndikon madhësia e barkut në shëndetin e bebes Do të lind një bebe të madhe apo të vogël? Ja 7 faktorët...

Femrave u duhen katër muaj për t’u mësuar me rolin e...

Më shumë se gjysma e femrave thonë që muajt e parë pas lindjes i kanë kaluar si në “mjegull” dhe kanë pasur probleme me...

Pas 28 vitesh nëna e kupton që kishte rritur djalin e...

Një nënë zemërthyer nga Kina pas 28 vitesh ka kuptuar se djali që kishte rritur nuk ishte fëmija i saj i vërtetë. Sipas mediave kineze,...

Depresioni i nënës pas lindjes i dëmshëm për foshnjën

Marrëdhënia mes nënës dhe fëmijës në muajt e parë të jetës është simbiotike. Në këtë sens ne kuptojmë së pari që fëmija nuk e...

Çfarë mund dhe çfarë nuk mund të bëjë një grua gjatë...

Periudha pas lindjes është një periudhë delikate për nënën e re si në aspektin fizik ashtu edhe në atë psikologjik. Ja çfarë ndodh gjatë 40...
puna.infosite.alpuna.infosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar