Ballina Etiketimet Myku

Etiketim: Myku

Nëse i keni këto simptoma, vuani nga myku!

Ndonëse jo shumë e njohur, sëmundja e mykut është shumë e përhapur. Myku i shtëpise është i përbërë nga biotoksina që trupi nuk mund...

Problemi që torturon femrat…por kanë turp ta tregojnë!

Infeksioni quhet Candida albicans, por është gjithashtu i njohur si myku vaginal. Myku mund të bëhet në lëkurë, në gojë, në zorrë dhe në...

Fërkoni pak sodë buke tek thonjtë tuaj dhe shikoni çfarë ndodh!...

Soda e bukës është një përbërës që ka shumë benefite për shëndetin tonë, nga heqja e gripit dhe të ftohtit  deri tek higjena orale...

A është i sigurtë ushqimi që pasi t’i hiqni mykun ta...

Myku përfshin kërpudha mikroskopike që jetojnë te bimët ose te kafshët. Prodhimi i sporeve është një karakteristikë e kërpudhave në përgjithësi. Myku ka degë dhe...

E vetmja gjë në shtëpinë tuaj që po harroni ta pastroni

Lavatriçja është një ndihmesë e vërtetë në shtëpi, sepse ju ndihmon që të lani pothuasje çdo gjë të palarë; çorape të ndotura, rroba të...

Nëse i keni këto 7 shenja, jeni të “pushtuar” nga myku...

Me shumë mundësi askush prej nesh nuk ka as më të voglën ide kur fqinji i një kati të mësipërm mund të ketë ndërruar...

Të gjitha sendet që i mendojmë të pastra, por nuk janë...

Mund të duken situate utopike por ja që ndodhin: Sapuni antibaketiral të shkaktojë infeksion lëkure, furça dhe pasta zbardhuese të të prishin dhëmbët e...

Zhdukeni mykun me këtë tretje natyrale në mënyrë efikase

Ky është problem i cili me siguri mund të shfaqet në cilëndo amvisëri madje edhe pa ndonjë arsye. Shumë njerëz do të thonë që duhet...

Si të largojmë mykun dhe kundërmimin nga rrobalarësja

Nëse papritmas filloni të vëreni se rrobat e juaja kundërmojnë pas larjes dhe vëreni njolla të zeza mes gomës së derës apo në pjesën...

MYKU dhe KËRPUDHAT në shtëpinë tuaj – shkaktarët modernë të sëmundjeve

Duke i pasur parasysh shirat e shumtë, kërpudhat dhe myku rrezikojnë shumë. Ashtu sikur poleni, mund të shkaktojnë simptoma të cilat i shkakton alergjia dhe...
Albania