Ballina Etiketimet Muffins

Etiketim: Muffins

Shpagetat në enën për ‘muffins’ me këta përbërës: : Truku më...

Ja një ide për ushqim të shijshëm të cilin e duan edhe fëmijët edhe të rriturit! Nëse ju kanë bezdisur shpagetat e “zakonshme” me qofte,...

Muffins me rozmarinë për mëngjes

Midis variacioneve të shumta për vaktin e mëngjesit, këto muffins mund të ishin  një alternativë shumë e mirë. Të shijshëm dhe mbi të gjitha...

Muffins me patate të ëmbla që ju mund ti hani për...

Kjo recetë ka plot përfitime, sidomos nga prania e patates së ëmbël.Ajo i jep një aromë të veçantë dhe një shije disi ndryshe nga...

Muffins me djathë çedar

Muffins janë gjithmonë një zgjedhje perfekte për mëngjes. Të shpejtë, të thjeshtë dhe mbi të gjitha mund t’i shijoni në vetëm pak minuta. Përbërësit: 1 1/2...

Muffins me banane dhe arra

Muffins janë gjithmonë një dashuri me vete. Mund t’i përgatisni në forma dhe me përbërës të ndryshëm dhe sërish do të kenë një shije...

Muffins me mollë

Ja ku keni një ide të mrekullueshme se si të përdorni mollët kur përgatisni ndonjë recetë të thjeshtë dhe të shpejtë. Është një zgjidhje...

Mufin me brokoli dhe proshutë

Përbërësit: Brokoli Proshutë Hako Djathë pice Erëza Majonezë Petë sfoliat Përgatitja: Brokolin e zieni pak, e priteni në copa fare të vogla dhe bashkojeni me proshutën...

Muffins omëletë

Përgatiteni omëletën në një formë ndryshe nga ajo që jeni mësuar gjithmonë t’i përgatisni. Mund të jenë idealë për fëmijët tuaj sepse forma e...

Muffins me djathë dhe pançetë

Me brumin e muffins mund të përgatisni edhe një kek në tavë të zakonshme, nëse nuk keni format e vogla të tyre! PËRBËRËSIT për afro...

Ushqimet që nuk duhen konsumuar asnjëherë në mëngjes

Të gjithë e dimë që mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës dhe që nuk duhet evituar për asnjë arsye. Por një mëngjes i...
Albania