Ballina Etiketimet Meshkujt

Etiketim: Meshkujt

Pesë tipa meshkujsh nga të cilët duhet ikur sa më parë...

Femrat gjithmonë u janë dorëzuar meshkujve të rrezikshëm. Fatkeqësisht, realiteti është shumë më e vrazhdët. Po ju paraqesim pesë tipa thyerje zemrash, të cilëve...

Meshkujt duhet të hanë shumë djathë për eshtra të fortë –...

Konsumimi i sasive të mëdha të djathit i mbron meshkujt e moshës së mesme nga sëmundjet e eshtrave të brishtë, por jo edhe femrat.   Sipas...

Shtatë problemet më të mëdha të meshkujve për të cilat u...

Në shikim të parë meshkujt janë të fuqishëm dhe të sigurt në vete, por…Ata në të vërtetë janë përplot ankthe, për shkak të të...

Gratë pushojnë 5 orë më pak se meshkujt

Meshkujt gëzojnë mesatarisht 43 orë kohë të lirë në javë në krahasim me gratë që kanë pesë orë më pak, thuhet në një sondazh. Raporti...

Çfarë ju duket meshkujve seksi tek ju bazuar në shenjën e...

Investojmë në formimin e fizikut, jo vetëm për shëndetin tonë, por edhe për një paraqitje sa më të këndshme. Është e vërtetë që vetëbesimi duhet...

Sipas studimeve, femrat tërhiqen më tepër nga meshkujt që lexojnë. Këto...

Jemi mësuar tashmë të shohim vetëm femra që lexojnë dhe mbushin sallat e bibliotekave me raste të rralla të meshkujve në to. Është thënë...

Romancë e dështuar? Qetësuesit kanë efekt te femrat, por jo te...

Qetësuesit ndihmojnë në zbutjen e dhimbjeve të zemrës pas një ndarjeje, por vetëm për femra thotë një studim i ri. Sipas shkencëtarëve femrat që marrin...

A ekziston dashuria në shikim të parë?

Më shumë se 25% e meshkujve ranë në dashuri në shikim të parë dhe ishin të magjepsur nga partnerja e tyre, pas takimit të...

Meshkujt dhe femrat nuk qajnë njëjtë, lotët dallojnë edhe në teksturë!

F emrat të qarën e kanë të kushtëzuar biologjikisht kështu që ato gjatë jetës “lëshojnë” dukshëm më shumë lot se meshkujt, ndërsa me kontrollin...

Karakteristikat joshëse të burrave që gratë i vërejnë menjëherë

Çdo grua e ka perceptimin e saj për një mashkull të përsosur.   Megjithatë, disa veçori të meshkujve duken shumë joshëse dhe mund ta bëjnë për...
Albania