Ballina Etiketimet Mengjesi

Etiketim: Mengjesi

Mëngjesi ideal dhe i lehtë

Tashmë është e qartë se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës sonë.   Mirëpo shumica prej nesh e shmangim atë. Disa me arsyen se...

Një gotë ujë në 6 të mëngjesit, rezultate të pabesueshme

Ky veprim do t’ju ndihmojë të jeni më të shëndetshëm dhe ta mbani trupin në formë. Mjafton thjesht ta bëni zakon tuajin dhe ai...

Ndryshimi i stinëve e bën më të vështirë zgjimin në mëngjes

Ka njerëz që zgjohen me zilen e parë të alarmit e ka të tjerë që rrotullohen pa fund në shtrat duke injoruar edhe zilen...

Mëngjesi që bashkon shijet më të mira të mesdheut!

Frymëzohuni me këtë recetë duke kombinuar shijet mesdhetare në një mengjes kaprez me pomodorini, mozarela dhe borzilok. Përbërësit: 2 kokrra vezë vaj ulliri 10 domate...

Përse duhet të zgjidhni supë për mëngjesin tuaj

Supa për mëngjes është një mënyrë e thjeshtë e të ushqyerit, por mbi të gjitha e kënaqshme dhe ushqyese, për të filluar ditën. Më poshtë...

Kjo është dieta që e mban në formë Mbretëreshen Elizabetë

Mbretëresha Elizabeta II do të mbushë këtë vit 92 vjet.   Ndërkohë që shumë gjëra kanë ndryshuar në botë gjatë qëndrimit të saj në front, preferencat...

Pse duhet të urinoni sapo të zgjoheni nga gjumi?

Gjatë natës veshkat filtrojnë urinën më pak se zakonisht, dhe fshikëza juaj zbutet dhe mund të 'pranojë' më shumë urinë Gjithashtu, hormoni antidiuretik (ADH)...

5 mëngjese të shpejta e dietike, magjike për format tuaja

5 mëngjeset që do ju servirim më poshtë janë të balancuara për nga vlerat ushqimore, të lehta për nga kaloritë, por dhe shumë të...

Mëngjesi ideal me shumë proteina dhe pak kalori

Kur është fjala për mëngjesin këmbëngulni tek gjërat e freskëta, me proteina dhe pak kalori. Këto janë përbërësit klasikë të dietës mesdhetare, për nisjen...

Shtoni peshkun në vaktin tuaj të mëngjesit

Truri juaj gjithnjë ka nevojë për një kujdes të shtuar që të shmangni harresën në moshën e mëvonshme. Këtë mund ta bëni duke përfshirë në...
Albania