Etiketimet Martesa

Etiketim: Martesa

Beqarë ose të martuar duhet ta lexoni këtë! Me siguri do...

Pavarësisht nëse jeni i /e vetmuar  apo i /e martuar ... ju duhet ta lexoni këtë: Kur u ktheva në shtëpi atë natë, gruaja ime...

Nuk ka shkurorëzim, nëse burri kryen punët e shtëpisë

Cila është fshehtësia e një martese të lumtur? Mashkulli i cili është i gatshëm t’i ndihmojë gruas në punët e shtëpisë! Meshkujt, mos të themi...

Çfarë ndodh kur mbaron etapa e beqarisë

Disa nga gjërat e çuditshme që ndodhin kur fillon të përjetosh një lidhje, mbas shumë kohësh beqare, janë reaksionet e atyre që ke përreth. Padyshim...

Nuk e gjen mashkullin ideal, martohet me veten

Ajo bën edhe dasmë  Ajo kishte veshur fustan të bardhë e në ceremoni kishte plot të ftuar, ishte edhe torta e dasmës, por teksa...

Cili vit i martesës është më i lumturi dhe më i...

Jo të gjithë çiftet e kuptojnë se përpjekja nga të dy partnerët është e nevojshme për vazhdimin e një marrëdhënie. Në përputhje me këto të...

Rritet numri i femrave të pamartuara

Studimi i fundit i kryer nga Universiteti i Bristolit shpjegon se pse është rritur ndjeshëm numri i femrave të pamartura Ky studim shpjegon se sa...

Sa fëmijë duhet t’i keni për të qenë të lumtur si...

Të pasurit një apo dy fëmijë është gjë e cila mund t’jua shtojë lumturinë. Por çfarë nëse e lindni fëmijën e tretë? Jo edhe aq,...

Ai i tha vajzës së klasës se do martohej me të,...

Laura Scheel dhe Matt Gordsky u takuan kur ishin në parashkollor. Por edhe në atë kohë, Matt e dinte që një ditë do të...

Këshilla më e mirë e martesës nga një grua e divorcuar!

Këto janë disa këshilla të dhëna nga një grua, e cila është divorcuar pas 7 vitesh martesë. Ajo ndan përvojën e saj dhe gjërat kryesore...

A ta shkurton martesa jetën? Përgjigja e këtij studimi do t’ju...

Nga të gjitha gjërat që mund t’i kërkoni në jetë, martesa mund të mos jetë gjithmonë në krye të listës. Mendojeni mirë: Pas martesës më...
puna.infosite.alpuna.infosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar