Ballina Etiketimet Marredhenia ne cift

Etiketim: Marredhenia ne cift

Marrëdhënia në çift, këta janë dy muajt kur çiftet rrezikojnë ta...

Ndonjëherë duket sikur të gjithë ata që njihni lidhen apo ndahen në të njëjtën kohë. Mirëpo një studimi i ri tregon se të paktën...

Çfarë do të thotë kur ju ëndërroni ish–partnerin?

NËSEju ka ndodhur disa herë deri më tani që të ëndërroni ish të dashurin tuaj mos u shqetësoni. Shkencëtarët kanë vërtetuar se më shpesh ndodh...

E thotë shkenca: Kjo është diferenca ideale në moshë e çifteve

Nëse do të donim të shpjegonim kriterin ‘moshë’, mund të vinim re pa vështirësi se shoqëria pranon me lehtësi që në një çift partneri...

Jeta në çift me një partner pesimist

Idetë dhe mendimet e errëta janë të pashëndetshme. Të kuptosh motivacionet e një partneri pesimist dhe të përpiqesh të analizosh ndjenjat e tij është...

Cili lloj i meshkujve nuk i tradhtojnë femrat?

Hulumtuesit e një universiteti britanik kanë zbuluar se meshkujt me nivele të larta të inteligjencës i japin më shumë rëndësi monogamisë dhe ekskluzivitetit seksual...

Me çfarë femrat i çmendin meshkujt?

ATO janë të ëmbla, të dashura dhe seksi prandaj meshkujt nuk munden pa to. Mirëpo, femrat nuk janë qenie të përsosura. Kanë probleme me...

Mosha kur njerëzit tradhtojnë më së shumti

IDEJAse personi që e dashuroni po ju tradhton me dikë tjetër është emocionalisht shumë e keqe. Dhe tani, një raport i ri sugjeron se njerëzit...

Si ta shëroni një zemër të thyer? Pini dy aspirina dhe...

Dikur mendohej se vetëm koha e shëron një zemër të thyer, por tani shkencëtarët thonë se aspirinat mund të jenë mënyra më e mirë...

Ja çka duhet të keni parasysh gjatë grindjes me të dashurin

Përpiquni të jeni një dëgjues i mirë dhe të mos flisni shumë. Mos harroni, nuk ka fare rëndësi përkufizimi i fjalive. Kur bashkëshorti të...

Shenjat e trupit që tregojnë se ju ka tradhtuar

Nëse së paku për disa javë përqendroheni dhe vështroni trupin e partnerit dhe arrini të mësoni gjuhën e trupit të saj apo të tij,...
Albania