Ballina Etiketimet Makarona

Etiketim: Makarona

Si të gatuani makarona me brokoli, fasule dhe karkaleca

Makarona me brokoli, fasule dhe karkaleca Përbërësit: 220 gr. Makarona që dëshironi 10-15 Karkaleca 1 kok e vogël Brokoli 200 gr. të zjera më parë...

Receta amerikane: Makarona me djathë dhe pulë

Receta më e shijëshme vjen nga familjet amerikane  Përbërësit: 300g makarona 200g file pule 200ml shmand 250ml qumësht i skremuar pak arrëmyshk i bluar 100g kaçkavall 25g Parmezan kripë dhe piper i zi Përgaditja: Nxeni furrën në...

Makarona “Manicotti” të mbushura me spinaq dhe djathë

 E ku ka më mirë sesa disa makarona të përgatitura nga duart tuaja? Dhe mbi të gjitha të mbushura me djathë dhe spinaq. Me anë...

Si të përgatisni makaronat më të shijshme me patate

Mund t’ju duket e çuditshme, por makaronat me patate përbëjnë një kombinim perfekt. Përbërësit janë të lehtë dhe mënyra e përgatitjes poashtu. Shijojini! Përbërësit: 350 gram...

Zbatoni këto rregulla kur gatuani makarona

Makaronat i duan të gjithë por ama ka disa rregulla të cilat duhet ti zbatoni kur i gatuani. 1. Nuk janë të gjitha njësoj! Epo, nëse cmimi ndryshon,...

Si të përgatisim salcën beshamel

Shpesh është salca me recetën më të lehtë, por jo dhe aq kur e përgatisim. Më poshtë do të njiheni me recetën e saj.  Për...

Makarona me pesto dhe mashurka

Nëse dëshironi të provoni një shije të mrekullueshme të makaronave, kombinojini ato me mashurka dhe pesto. Një vakt i plotë prej të cilit merrni shumë...

Sallatë me makarona dhe ullinj

Kombinojini makaronat me ullinj dhe majonezë sipas kësaj recetë për të bërë një sallatë thjesht të mrekullueshme. Mund ta shërbeni për drekë ose për...

Receta më e mirë e makaronave me perime të pjekura

Kjo recetë me makarona dhe perime të pjekura është e mrekullueshme për këtë sezon veror. Një pjatë shumë e shëndetshme dhembi të gjitha një...

Tavë e shpejtë me makarona, mish pule dhe presh

Makaronat shkojnë më së miri të kombinuara me mish pule dhe presh. Piqini në tavë dhe do të provoni një vakt të plotë dhe...
Albania
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar