Ballina Etiketimet Kos

Etiketim: Kos

Petulla në kos e hudhër – nga duart e arta të...

Nëse ka një kërkesë drejt nënave apo gjysheve për të gatuar diçka të mirë e të shijshme, padyshim në krye të listës së gatimeve...

Arsyet pse duhet të hamë brokoli me kos

Sipas një studimi të ri, një kos me bazë brokolin mund të parandalojë dhe madje edhe të trajtojë kancerin e zorrës së trashë. Studiuesit...

Nëse mishi ka rrezik, çfarë duhet të konsumojmë?

Lidhur me faktin se mishi i përpunuar shkakton kancer, shumë njerëz aktualisht janë të frikësuar. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), bëhet fjalë për mishin...

Si të përgatisni në kushte shtëpie serumin natyral anti-rrudhë që do...

Zona rreth syve vishet nga lëkura më e hollë dhe më delikate e trupit, e si pasojë rrudhat e para shfaqen pikërisht në këtë...

Kos, rrush të thatë dhe bajame për një ëmbëlsirë fantastike!

Jeni në kërkim të një ëmbëlsire, ndryshe nga të zakonshmet? Atëherë jeni në vendin e duhur. Pasi ti hidhni një sy recetës më poshtë do...

2 mëngjese me ushqime të shpejta që janë vërtet të mira...

Mëngjesi është padyshim një ndër vaktet  më të rëndësishme.Gjithmonë duhet të gjeni kohën për të dhe mos ta anashkaloni. Nëse keni dilema se çfarë të...

Nëse keni 1 litër qumësht, kos dhe një gjysmë limoni ju...

Ky djathë është shumë i shijshëm, i shëndetshëm dhe ekonomik. Nuk do ju marrë shumë kohë për tu përgatitur. Mësoni se çfarë duhet të bëni: Përbërësit: 1...

Receta më e mirë e akulloreve me shalqi dhe kos

Mund t’ju duket e çuditshme, por mund të provoni një shije të mrekullueshme të shalqirit duke e bërë akullore. Receta është e thjeshtë dhe mund...

Sallatë me kastraveca, mente dhe kos

Efreskët, shumë e thjeshtë për t’u përgatitur dhe mbi të gjitha e shëndetshme. Shtoni edhe pak mente për ta bërë akoma më të veçantë...

Niseni ditën me kos me tërshërë, ja dieta 7 ditore që...

Dieta me kos përjashton ëmbëlsirat, duhanin, alkoolin dhe pijet e gazuara. Recetat e sallatave duhet të ndërtohen me shumë pak vaj ulliri. Rekomandohet që...
Albania
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar