Ballina Etiketimet Kanella

Etiketim: Kanella

Fiq të karamelizuar pa sheqer

Receta për një ëmbëlsirë origjinale, jo të zakontë dhe të shijshme. Por edhe aleate e një diete të shëndetshme. Fiqtë e karamelizuar pa sheqer...

Akullore me banane dhe kanellë është ajo çfarë ju duhet këto...

Ka kaq shumë arsye për të dashuruar bananet. Thënë shkurt janë një burim i mirë i kaliumit (i rëndësishëm për presionin e gjakut), prebiotikë...

Biskota me kanellë

Këto biskota janë nisja e ëmbël e ditës, janë shoqëruese për një kafe ose çaj, por mund t’i merrni edhe në punë, apo kudo...

Mos i ndani nga dieta juaj ditore! Këto janë 5 erëzat...

Përdorimi i erëzave në gatime të ndryshme, për shije dhe aromë, por edhe për benefitet që ato mbartin është patjetër një zakon i mirë....

Përzierja që duhet të pini çdo natë për të humbur peshë

Kombinimi i këtyre dy përbërësve është mëse ideal dhe i frytshëm për të hequr kilet e tepërta. Përveçse ju ndihmojnë në këtë aspekt, mjalti...

Tost me vezë dhe qumësht

Doni të shijoni një mënyrë ndryshe të gatimit të tostëve? Skuqini me vezë dhe qumësht dhe përbërësin “sekret” që ju zgjon të gjitha shqisat. Ja si: Përbërësit ...

Erëzat më të mira për mëlçinë

Mëlçia është organi më i madh në trup dhe ka disa përgjegjësi shumë të mëdha: filtron gjakun, përpunon lëndët ushqyese, ndihmon për të luftuar...

Erëza më e fuqishme që lufton gjithçka, duke filluar nga artriti...

Erëzat që gjenden në dollapin tuaj, mund të jenë po aq efektive  sa barnat që blini në farmaci, kur vjen puna për parandalimin dhe...

Verë e ngrohtë në kushte shtëpie? Ja receta

Muaji dhjetor përcjell një tjetër frymë në ambientet familjare dhe shoqërore dhe ajo që mbizotëron është hareja, gëzimi, pozitiviteti, dashuria. Megjithëse kjo periudhë është një periudhë “çoroditje” mes...

Mollë të pjekura në furrë me arra dhe kanellë

Mollët janë mbretëreshat e çdo stine. Të kuqe flakë plot lëng, të gjelbra pak të athëta, apo të verdha të ëmbla ato na tërheqin...
Albania