Etiketimet Kanella

Etiketim: Kanella

Më e fuqishme se çdo pilulë – Banania e zier me...

Kjo pije e bërë nga banania e zier dhe kanella sfidon funksionin e çdo pilule. Faktet dhe informacioni i mëposhtëm do t’ju japin përgjigjen...

Receta e gjyshes e përdorur për dieta

Këtu është një recetë e lirë, e shijshme dhe pa kalori. Ka tre efekte shëndetësore: pastron trupin nga toksinat, përshpejton metabolizmin dhe ndihmon në humbjen...

Thonë se mjalti dhe kanella të bëjnë mirë, por ja se...

Shkencëtarët pohojnë se mjalti është shumë efikas në trajtimin e sëmundjeve të shumta dhe kur kombinohet me kanellën, ajo bëhet një armë vdekjeprurëse për...

Disa arsye përse duhet të hidhni kanellë tek lulet që keni...

Kanella është kaq e shijshme dhe e ushqyeshme për ne. Por a e dini sesa e dobishme është për bimët? Ne kemi shkruar shpesh që...

Si të bëjmë vaj kanelle në kushtet e shtëpisë dhe për...

Kanella është një substancë tepër popullore,e përdorur tradicionalisht nga shumë kultura të lashta. Ajo është treguar efektive për një sërë sëmundjesh duke përfshirë problemet gastrointestinale,...

Përdorni vajin e kanellës në këtë mënyrë për të ulur nivelin...

Kanella është një ndër erëzat më të mira dhe më të përdorura në kuzhinë dhe jo vetëm. Gjendet kryesisht në formën e pluhurit, shkopinjve...

Ja çfarë ndodh në qoftë se shtoni një lugë çaji kanellë...

Kanella është një ndër erëzat që u jep një shije karakteristike pjatave dhe pijeve të ndryshme. Aroma e saj e veçantë është lehtësisht e...

Si të përgatisni tost të pjekur

NJë recetë perfekte për mëngjes, që do t’ju mbajë të ngopur gjatë gjithë ditës. Kombinojeni bukën me përbërësit e mëposhtëm për të provuar një...

Pufka franceze për mëngjes

Jepini shtëpisë aromë franceze duke përgatitur këto pufka të shijshme për familjen tuaj, vecanërisht për të vegjlit. Ja cilët janë përbërësit dhe mënyra e...

Përdorimet e shumta të shkopit të kanellës në kuzhinë

Ekush nuk e pëlqen aromën që shkopi i kanellës lëshon midis rrobave, apo edhe kur e vendosim në ambientet e shtëpisë. Ne do të...
puna.infosite.alpuna.infosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar