Ballina Etiketimet Kanceri

Etiketim: Kanceri

Roli i dietës në kancerin e gjirit – ushqimet që ulin...

Gratë që konsumojnë shumë fruta dhe perime në ditë janë më pak të rrezikuar që të zhvillojnë kancer të gjirit, sidomos tumoret agresive, krahasuar...

Rrënjët e kësaj bime shkatërrojnë qelizat kancerogjene për vetëm 48 orë

Lulja e radhiqes është përdorur si një medikament i fuqishëm për shumë probleme shëndetësore që prej antikitetit. Megjithatë, zbulimi i fundit lidhur me këtë...

Studimet e fundit/Kancerin e shkaktojnë kremërat mbrojtës. Jo dielli!

Për shumë vite, na është thënë të mbrohemi nga rrezet e rrezikshme të diellit duke përdorur sasi të mëdha të kremërave me SPF për...

Ky njeri po e trondit botën: Kanceri mund të shërohet për...

Kjo teori mbresëlënëse ka vite që është prezantuar nga autori amerikan Gregg Braden, i njohur për teoritë e tij të famshme për trajtimin e...

Nëse darkën e hani sa më herët, ju ulni rrezikun nga...

Ju tashmë e dini një numër të gjërave që mund të zvogëlojnë shanset tuaj për të marrë lloje të ndryshme të kancerit. Shmangia e produkteve...

A mund të ndihmojnë në luftën kundër kancerit hurmat e Arabisë?

Hurmat e Arabisë mund të vrasin qelizat kancerogjene, sugjeron një studim i ri. Pas kryerjes së një testi në laborator, rezultoi që hurmat e Arabisë mund t’i programonin qelizat kancerogjene të...

Onkologët: Hani këtë ushqim për 2 ditë! Largon diabetin, vret qelizat...

Ju duhet ti kushtoni kujdes të veçantë dietës tuaj. Ekspertët thonë që duhet të hani më shumë barishte sesa mish. Nuk po themi që të...

Melanoma/ Si mund ta zbuloni në kohë këtë sëmundje

Melanoma zakonisht shfaqet mes moshës 30 – 60 vjeç dhe përbën 2- 3% të tumoreve. Me termin melanomë kuptohet kanceri i lëkurës, i cili...

Ndalni përhapjen e kancerit me BOK CHOY!

Diagnostikimi me kancer është një kohë stresuese dhe e frikshme për çdo person. Çështjet e shëndetit mund të shkaktojnë ndonjë numër të simptomave të stresit,...

“Jam unë ai që heq dorë nga ty”. Letra e ndjerë...

“Më në fund kam hequr dorë. Ka pasur momente, kur nuk kam dashur ta bëj diçka të tillë; momente kur kam dashur të të...
Albania