Ballina Etiketimet Kafe

Etiketim: Kafe

Pini kafe dhe s’ju ka dalë akoma gjumi? Zbuloni shkaqet!

Shumë nga ne mund ta kenë problemin e zgjimit në mëngjes edhe pse mund të pinë një filxhan kafeje. Sipas një sondazhi më të fundit...

Këto janë shenjat që tregojnë se po dëmtoheni nga konsumimi i...

Shumica e njerëzve nuk e fillojnë ditën pa një filxhan kafe, mirëpo lajm i mirë është që kjo ka edhe mjaft përparësi shëndetësore, siç...

Historia e kafesë dhe 12 “sekrete” që nuk i keni ditur!

Është pija më e përhapur (pas ujit): Çdo ditë në botë konsumohen pothuajse 1,6 miliard filxhanë me kafe. Kush ishin kultivuesit e parë dhe...

Mos e hidhni llumin e kafesë! Ja çfarë i bën ajo...

Ky miksim do i japë një ngjyrë kafe të errët vetullave të zbehta. Nëse keni nevojë për të, atëherë jeni në artikullin e duhur....  Përbërësit: Dy...

Kafe me moka: 5 këshilla për të bërë një kafe të...

Të dish të bësh një kafe të mirë me moka është art. Dy përbërës; ujë dhe kafe dhe gjithçka është gati. Megjithatë nuk është...

Kafe me brokoli

Një lloj i ri kafeje u shfaq në Australi - një kafe brokoli. Prodhuesit kanë bërë një pluhur të kësaj perime që mund të...

Bonbone në kushte shtëpie për 15 minuta

Nuk janë të paketuara, nuk përmbajnë çokollatë, por kanë një shije të mrekullueshme. Përgatitja e tyre në shtëpi të jep një ndjenjë kënaqësie, sidomos...

8 mënyra për të ëmbëlsuar kafenë tuaj pa sheqer

Si të ëmbëlsoni kafen pa sheqer? Më poshtë do të shikoni disa alternativa interesante që zëvendësojnë sheqerin dhe mundësojnë një shije të veçantë! Kafeja...

Fillimi i ditës së punës me kafe

Kafeja është pija më popullore në botë dhe një nga çështjet më të diskutueshme midis kërkuesve në të gjithë planetin. Për vite me radhë,...

Si të gatunai torte në filxhan

Torte në formë filzhani   Përbërësit 1 litër qumësht 1 gotë miell 1 vanilje 1 lugë të gjellës vaj Përmbi kokos Hapat Qumështin, sheqerin dhe miellin e derdhim në një enë dhe e vëmë...
Albania