Ballina Etiketimet Kafe

Etiketim: Kafe

Fillimi i ditës së punës me kafe

Kafeja është pija më popullore në botë dhe një nga çështjet më të diskutueshme midis kërkuesve në të gjithë planetin. Për vite me radhë,...

Si të gatunai torte në filxhan

Torte në formë filzhani   Përbërësit 1 litër qumësht 1 gotë miell 1 vanilje 1 lugë të gjellës vaj Përmbi kokos Hapat Qumështin, sheqerin dhe miellin e derdhim në një enë dhe e vëmë...

Kafe me xhenxhefil – Superfuqi për shëndetin

Kafja dhe xhenxhefili janë dy produkte të cilësuara si superfuqi falë vlerave shëndetësore që ato kanë. Ky kombinim fantastik jo vetëm që krijon një shije...

Pse na pëlqen të udhëtojmë?

Filozofi Alain de Botton liston një numër të destinacioneve të zgjedhura në bazë të nevojave psikologjike. Ai rekomandon vende me pak ngarkesë fizike dhe...

Shprehitë higjienike që iu dëmtojnë shëndetin

Shumica prej nesh jemi të sigurtë se bëjmë pothuajse gjithçka ashtu si duhet. Ne përdorim tharësen e duarve, lajmë enët në lavaman dhe nuk mund...

Teprimi me kafe dobëson shikimin

Studimi i ri, i publikuar në Harvard, ka treguar që tek meshkujt dhe femrat që pinë tri e më shumë kafe në ditë ekziston...

Kek me arra

Një kek i thjeshtë, të cilin fëmijët do ta pëlqejnë dhe miqtë do ta duan. Mund të konsumohet në mëngjes me një gotë qumësht,...

Studimi holandez: Vera dhe kafeja, të mira për zorrët

Nëse deri tani i kemi besuar shprehjes “Një mollë në ditë mban mjekun larg”, studimi i ri i kryer nga disa studiues holandez flet...

Djathë me kafe. Një traditë franceze, nga më të çuditshmet

Ngjyerja e një biskote, petulle, apo një fete bukë në kafe nuk është aspak e çuditshme për ne, por në Francë në kafet e...

Çfarë lloj kafeje pini dhe çfarë thotë kjo për ju? Individët...

Vështirë që dikush nuk pëlqen, ta fillojë mëngjesin me një filxhan kafe të nxehtë me qumësht, apo jo? Kjo pasi është shumë më tepër...
Albania