Ballina Etiketimet Humbja e peshes

Etiketim: Humbja e peshes

3 rregullat që duhet të ndiqni çdo mëngjes për të humbur...

Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të...

Pini këtë përzierje 30 minuta para se të hani për të...

Humbja e peshës nuk është një proces i thjeshtë. Ajo kërkon një punë të madhe dhe përkushtim nga ata të cilët janë të vendosur...

Kremi magjik që djeg dhjamin, ja si ta përgatisni në shtëpi

Eleminimi i dhajmit nga zona e barkut është bërë një problem që prek një pjesë të madhe të femrave. Por pavarësisht këtij problemi ka...

Mishi i peshkut ju ndihmon të bini në peshë

Peshqite yndyrshëm, si salmoni, sardelet, skumbri etj, janë të pasura me acide yndyrore omega 3, të njohura ndryshe si “yndyrat e mira”. Burime të...

4 llojet e çajrave që shkrijnë yndyrën e tepërt në trup

Të lodhura nga dietat dhe ushtrimet e lodhshme, femra heqin dorë nga dëshira e tyre për të qenë në formë që në tentativat e...

Dieta – Qëndroni në formë me sekretin e pëllëmbës

Nëse bëni pjesë në ata persona që nuk u pëlqen të ndjekin dieta, por duan të mbajnë në formë trupin duke konsumuar vaktet në...

Humb 6 kg në 3 faza dietë

Dietën e Nju-Jorkut e ka dizajnuar trajneri i falshëm, David Kirsch, dhe shpejt është bërë popullore, sepse premton humbjen e rreth 6 kilogramëve dhe...

Hani këtë mëngjes për 1 muaj dhe digjni çmendurisht yndyrën rreth...

Yndyra e tepërt çon në zhvillimin e sëmundjeve të zemrës, diabetit, hipertensionit, mëlçisë së dhjamosur dhe rrit rrezikun e zhvillimit të kancerit. Ushqime të pasura...

Nëse hani ushqim në terr, do të humbni peshë

Ekipi i studiuesve gjermanë ka publikuar rezultatet e studimit i cili tregon që ata të cilët hanë në terr, konsumojnë nëntë për qind më...

Çfarë do t’ju ndodhë nëse çdo ditë pini jogurt?

Ky produkt qumështi siguron përparësi të shumta shëndetësore, nga vitaminat dhe mineralet deri te bakteret aktive. Jogurti është burim i rëndësishëm i kalciumit, fosforit, jodit,...
Albania