Ballina Etiketimet Fytyra

Etiketim: Fytyra

Përzieni mjaltin dhe aspirinën. Pas tri orësh do të ndodhë mrekullia...

Përdoreni këtë mjekim popullor në fytyrën tuaj për të zgjidhur problemet e mëdha të fytyrës. Kjo maskë kthen fytyrat me problematike, në të bukura...

E bardha e vezës dhe kos, kaq ju duhen për maskën...

Mësoni si ta përgatisni këtë maskë vetëm me dy përberës që do hidratojë thellësisht lëkurën tuaj... Përbërësit: 2 të bardha veze 2 lugë gjelle kos Udhëzime: ...

Aktorja e famshme 52 vjeçare nga Kina, ndan me ne sekretet...

Gong Li është një aktore e famshme nga Kina, e cila duket se e gjeti burimin e rinisë. E keni vënë re gratë kineze kanë...

Të bukura gjatë natës?! Ndiqni vetëm këto truke

Nëse keni qenë të zellshme me kremin e diellit, me shumë gjasa nuk keni parë një ndryshim radikal në lëkurën tuaj që nga të...

E dini përse shërben gavra midis hundës dhe buzës së sipërme?

Mësoni përse e kemi atë lug nën hundë, mbi buzën e sipërme, si quhet ajo dhe çfarë rëndësie ka për ju. Të gjithë e kemi një...

Kjo recetë e bërë nga hudhrat do të “hekurosë” rrudhat tuaja...

Receta e kësaj maske me hudhër... Merrni një thelpi hudhër dhe qërojeni imët. Më pas e vendosni në një enë. Kombinojeni me një lugë mjaltë dhe...

Sëmundja është “e shkruar” në fytyrë: Çfarë mund të vërejmë menjëherë?

Sëmundja është “e shkruar” në fytyrë, ndërkaq pasojat mund të shihen vetëm pas disa orësh pas shfaqjes së infeksionit të caktuar në organizëm, tregojnë...

Përzieni mjaltin dhe aspirinën dhe qiteni në fytyrë: Rezultate fantastike pas...

Me përdorimin e rregullt (nëse nuk jeni alergjik ndaj aspirinës), kjo maskë edhe lëkurën më problematike e bën të shëndetshme, të bukur dhe të...

Si të përgatisni një maskë natyrale me kivi

Çdo grua do që të ketë një lëkurë elastike dhe sa më pak rrudha. Fatkeqësisht, me kalimin e viteve rrudhat bëhen të paevitueshme, por ju...

5 pudrat më të këqija për lëkurën tuaj

Tregu kozmetik ofron vërtetë një numër të madh të pudrave për fytyrë, por shumica e grave nuk dinë akoma ta përzgjedhin atë të duhurën. Këto...
Albania