Ballina Etiketimet Fruta

Etiketim: Fruta

Brengoseni se fëmija juaj ka peshë të ulët? Njihuni me ushqimet...

Detyra më sfiduese për një nënë është që të vendosë në lidhje me ushqimin për të voglin e saj. Të vegjëlit nuk kanë mundësi për...

Frutat e ngrira mund të shkaktojnë hepatitin A

Shtatë persona nga Uellsi Jugor, janë diagnostifikuar me hepatitin A pasi kanë ngrënë kokrra shege të ngrira.   Edhe pse ende nën hetim, kompania përgjegjëse për...

Si të gatuajmë një darkë të shijshme?

Darka është zakonisht vakti më i madh dhe më i vonë i ditës dhe është një mundësi e mirë për të bërë të mundur...

Shtoni pak uthull në një fetë buke. Rezultatet? Të pabesueshme

Uthulla është padyshim një nga përbërësit më të dobishëm që gjendet në kuzhinë. Por, me disa hile të vogla ju mund ta përdorni atë...

Mos u mashtroni! Punonjësit e supermarketeve bëjnë ca hile te pesha

Asgjë nuk është ashtu si duket! Madje as supermaketet tek të cilat shkojmë çdo ditë dhe shpenzojmë një pjesë të kohës dhe parave. Në...

Meshkujt që hanë shumë perime kanë cilësi të veçantë

Dihet tashmë se ekziston një lidhje midis parfumit dhe tërheqjes. Por një e treta e kësaj lidhjeje mund të ketë të bëjë me dietën...

Si të dekoroni tryezën festive me fruta dhe boçe pishe

Dekore për Vitin e Ri dhe Krishtlindje të bëra vetë me fruta. Edhe një portokall ose një mollë mund të kthehet në një dekorim...

Pijet e ngrohta që ju duhen për përkëdheljet e dimrit dhe...

Një përmbledhje e vogël e pijeve që mund t’ju shërbejnë për të luftuar të ftohtit dhe për t’i shijuar festat tradicionale të fundvitit. Alkool dhe...

10 ushqimet më të mira dhe të çuditshme që duhet provuar

Kërkoni ndryshime në ushqimin tuaj? Provoni disa ushqime të reja të çuditshme, të cilat ndoshta asnjëherë nuk i keni parë ose nuk keni dëgjuar. Këto...

Caracat e Vogla, Frutat e Harruara të Shqipërisë

Caracat e papjekura janë në ngjyrë të gjelbër dhe skuqen me të ardhur vjeshta. Në Shqipëri, caracat janë konsideruar si shenjë dalluese e kopshteve dhe...
Albania