Ballina Etiketimet Floket

Etiketim: Floket

Stili i flokëve Marshmallow është trendi më i ri (Foto)

Trendi është i inspiruar nga pastat ngjyrë të bardhë, ndërsa flokët Marshmallow me nuanca të bardha, bionde dhe të hirta të cilat bashkë krijojnë...

Periudha e rënies së flokëve, ja përbërësit natyralë që nxisin daljen...

Kur kriheni dhe në furçën e flokëve shihni më shumë fije të këputura, a duhet të shqetësohemi? Përgjigjja është, "Jo domosdoshmërisht". Në periudha të...

Cilat janë arsyet pse nuk ju rriten flokët edhe pse kujdeseni...

Të kujdesesh për flokët në ditët e sotme është shumë më e thjeshtë se më parë. Kjo falë shumëllojshmërisë së produkteve që gjenden në...

Ky stil i flokëve shkakton rënien e tyre, andaj mos e...

A ju pëlqen t’i lidhni flokët në maje të kokës? Mund të ju ketë pëlqyer, por jo më. Sipas një specialisti të shëndetit, tensioni që...

Sa shpesh duhet pastruar furça e flokëve

Kemi dëgjuar se duhet pastruar furçat e makijazhit për ta mbajtur lëkurën të shëndetshme, por a aplikohet e njëjta gjë edhe për furçat e...

Nuk jeni duke imagjinuar gjëra, flokët me të vërtetë ju dhëmbin

Sigurisht që pas një cilki në biçikletë për stërvitje do ju dhëmbin këmbët mirëpo ndjenja se keni dhimbje në flokë është diçka po aq...

Nëse martoheni këtë vit, flokët mund t’i rregulloni vetë (FOTO)

Thelbi i së gjithës është që modelet e flokëve të nuseve për vitin 2018-të do të jenë aq praktike sa që mund t’i mbledhësh...

Femrat janë ngazëllyer me hitin më të ri: Ngjyrosni flokët me...

Femrat në botë kanë filluar të përdorin kafenë e zezë me emrin “Dunkin Donuts” për ngjyrosje flokësh. E dimë për kënanë që është ngjyra e...

Hithra sa përvëluese aq shëruese

Ajo të përvëlon që me prekjen e parë, por pavarësisht drithërimës është e pamundur të heqësh dorë prej saj. Në Shqipëri përdorimin më të shpeshtë...

Mjeku britanik në vend të medikamenteve rekomandon të rregulloni flokët

Javën që shkoi kemi parë një studim ku mjekët sugjeronin qëndisjes në vend të medikamenteve. Sipas studimit qëndisja ulë shtypjen e gjakut, zvogëlon depresionin...
Albania