Ballina Etiketimet Femrat

Etiketim: Femrat

Ja arsyet pse femrat i zë më shpejt alkooli

1.Studimet tregojnë se femrat kanë më pak ujë në trupat e tyre. Kjo rezulton në përqendrimin më të lartë të gjakut te femrat sesa...

Femrat janë të prira për grindje në punë, mirëpo janë shefe...

Femrat janë të prira që në punë të grinden me femrat e tjera sesa me kolegun, tregojnë rezultatet e hulumtimit.   Meshkujt dhe femrat njësoj janë...

Fakte të çuditshme mbi botën që kurrë nuk i keni ditur

Bota në të cilën jetojmë është e pafundme, misterioze dhe askush nuk mund të dijë gjithçka për të.   Megjithatë, duke mësuar më shumë fakte rreth...

Krejt e papritur: Femrat i preferojnë meshkujt të cilët braktisin

Në të vërtetë, psikologët konstatojnë që meshkujt kur marrin vesh që femra e ka braktisur partnerin, bëhen shumë nervozë dhe nga femrat e tilla...

Arsyet pse femrat i zë më shpejt efekti i alkoolit

1.Studimet tregojnë se femrat kanë më pak ujë në trupat e tyre. Kjo rezulton në përqendrimin më të lartë të gjakut te femrat sesa...

Ja pse meshkujt preferojnë më shumë femrat e lyera

Dikur tregues i rinisë, fytyra natyrale duket se tashmë nuk tërheq më.  Përkudrazi, makiazhi, edhe nëse është i lehtë e bën fytyrën më tërheqëse....

6 gabime që ju bëjnë të mos ndiheni komode në shtatzëni

Gratë shtatzëna shpesh ndihen të rrethuara nga kujdesi dhe vëmendja që u jep partneri dhe familja. Këtu nuk ka asgjë për t’u habitur sepse...

Meshkujt frikësohen nga femrat e suksesshme

Psikologët Kate Ratliff nga Universiteti i Floridës dhe Shigehiro Oishi nga Universiteti i Virxhinias kanë kryer pesë eksperimente të ndryshme me 896 pjesëmarrës për...

Femrat që vënë makijazh paguhen më shumë

Kur pranoni të punoni për një kompani, ju gjithashtu duhet të pranoni t’i përmbaheni kodit të veshjes.   Ky kod mund të nënkuptojë të mos vishni...

Femrat janë më të bukura në të tridhjetat, ndërsa meshkujt duken...

Njerëzit më së miri duken në të tridhjetat, ka treguar studimi i ri, në të cilin theksohet që femrat janë më të bukura me...
Albania