Ballina Etiketimet ëmbëlsirë

Etiketim: ëmbëlsirë

Ëmbëlsirë me vishnje

Përbërësit: 5 vezë 2 kavanoza komposto vishnjash 2 decilitra jogurt 5 lugë miell 10 lugë sheqer 1 Pluhur pjekje 2 lugë kakao 500 gr gjizë 5 decilitra shtalpe e embel 3 sheqer vanilje 2 glazura te...

Ëmbëlsirë e shpejtë me bajame

Përgadisni ëmbëlsirë me bajame shumë të shpejtë.   Përbërësit: 200 gr çokollatë e zeze 60 gr bajame te grira trashe 125 gr ajkë e tharte (shmant) 100 gr pishkote (biskota te shkrifta me te cilat behet tiramisuja) Hapat:  1. Cokollaten...

Ëmbëlsirë me spec djegës

Këto ëmbëlsira kanë një shije tepër të veçantë dhe të këndshme. Janë shumë të mira për tu shoqëruar me kafe ose çaj. Po habiteni që bëhen...

Ata që hanë shumë ëmbëlsira duhet ta dinë këtë gjë

Personat që pëlqejnë ëmbëlsirat mund të marrin frymë lirisht, kjo pasi gjeni i lidhur me këtë pasion, është i lidhur edhe me tendencën për...

“Kaiserschmarrn”: Ëmbëlsirë e njohur austriake më e shijshme se krepat e...

Është interesante se si është shpikur kjo ëmbëlsirë e lehtë.   Cari në Pallatin e Vjenës ka kërkuar palapeta, mirëpo kur kuzhinieri i ri pa që...

Çokollata, e ëmbla plot vlera për shëndetin tonë

Çokollata është një ndër ushqimet më të preferuara për të gjithë personat të çfarëdo moshe të jenë. Kemi dëgjuar që çokollata ka shumë anë negative,...

Ëmbëlsira 6000 vjeçare: Më e shëndetshmja në botë për të shëruar...

Receta për ëmbëlsirën e quajtur pasteli daton rreth 6000 vjet më parë dhe u përgatit në Greqinë e lashtë dhe në Lindjen e Mesme....

Kek shtëpie me banane – ëmbëlsi magjike!

Tradita shqiptare e përgatitjes së ëmbëlsirave është fantastike. Me shurup a me sherbet, me fruta të thata, a arra dhe bajame, a me mollë e...

Pasta flora – Për të ëmbëlsuar ditët e ftohta!

Pasta Flora është një ndër ëmbëlsirat më të preferuara të shqiptarëve. E thjeshtë për t’u përgatitur, fantastike për t’u shijuar me një filxhan kafeje apo...

Eklera me çokollatë

Përbërësit : Brumi: 2 filgjana të neskafes ujë 1 filgjanë të neskafes vaj, pasi te vlojnë këto i qesim; 14 lugë miell e përziejmë mirë deri të...
Albania