Ballina Etiketimet Domate

Etiketim: Domate

Salcë për makarona (pasta)

Një salcë për makarona (pasta)   Përbërësit: 500 gr makarona 2-3 pjese mish i bardhe 200 gr Krem djathi 1 konzerve e vogle Krem supe nga pula 1 konzerve kërpudha 1 domate 1 spec 100 ml qumësht kripë piper i zi vegete Pak vaj Pak magdanoz Hapat: Mishin e grijm ne...

Jahni me bizele – Receta e përsosur plot shije dhe shëndet

Një recetë fantastike e traditës shqiptare në përgatitjen e jahnisë.     Një gjellë tipike e përgatitur me perime të ndryshme por që ka një shije të...

Peshk me domate

Peshk me domate një recet shumë e mirë    Përbërësit: 1 kg fileta peshk 2 qepë 1 hudhër thelb 300 gr paste të domateve 600 grdomate tё freskёta vaj kripë piper perime tё thata 1 lugё uthull majdanoz Hapat: Filetat e peshkut radhiten nё...

Peshk nё mёnyrё Italiane

Ja se si mund të përgadisim pek Italiane   Përbërësit: 1 qepë 200 gr domate tё vogla 1 kg fileta peshk 2 lugё koper 2 lugё thërrime buke 1 tufё majdanoz vaj kripë piper Hapat: Lahet qepa dhe pritet nё feta, lahen domatet...

Supë me domate, speca dhe lëng Pule – Mrekulli për shijen...

Supa është një ushqim ideal për të gjitha stinët.     Në keni gjetur receta të ndryshme për supa të shijshme që mund të konsumohen në drekë...

Biftek Mediterani

Biftej Mediteran shumë i shishem   Përbërësit: 300 gr biftek 150 gr domate të vogla 50 gr ullinj te zinj pak borzilok kripë vaj Hapat: Mishi pritet në copa të vogla dhe skuqet në vaj në një tigan...

Qofte Greke

Ja se si të përgadisim qofte Greke     Përbërësit: 100 gr qepë vaj 400 gr mish të grirë 1 lugë paste të domateve 1 vezë gjysmë tufe majdanoz gjysmë tufe erëza kripë piper thërrime buke Hapat: Qepët pastrohen, grimcohen imët dhe skuqen në vaj,...

Me domate, kastravecë dhe speca bëni Gazpachon më të shijshme

Supa e ftohtë Gazpacho, të cilën sot do ta sjellim me përbërës të tjerë.  Përbërësit: 800 gr domate zemër kau 1 qepë e kuqe 2...

Filetë viçi me hudhër

Filetë viçi me hudhër mund të përgaditni në skarë   Përbërësit: 600 gr filetë viçi 2 decilitra vaj kripë piper miell 2 thelpinj hudhre 1 tufë majdanoz 2 lugë paste të domateve Hapat: Filetoja shtypet me çekiç për mish, shtohet...

Patëllxhanë, domate dhe gjizë – Fërgesë verore me shije perfekte

Fërgesa është padyshim një nga traditat më të hershme të kuzhinës shqiptare.   E gatuar në mënyra të ndryshme në treva të ndryshme ajo shijon në...
Albania