Ballina Etiketimet Djathi

Etiketim: Djathi

Një sallatë me pjepër dhe djathë të bardhë

Pjeprin fare mirë mund ta bëni pjesë të një sallate kombinuar me djathin e bardhë të grirë imët. Është një sallatë ekonomike dhe e veçantë....

Patate me hudhra dhe djathë

Një recetë thjeshtë, por shumë e shijshme. E kemi fjalën për patatet, që sëbashku me hudhrat dhe djathin krijojnë një kombinim fantastik. Ia vlen t'i provoni! Përbërësit: 2...

File viçi me toptha djathi

Si të përgadisim file viçi me toptha djathi     Përbërësit: 800 gr mish viçi 2 decilitra ajkë 4 thelpinj hudhre 2 lugë thërrime buke 1 decilitër qumësht 2 te verdha te vezes 0,5 decilitra vaj melmesa Biber i zi PËR TOPTHA NGA DJATHI 300...

Recetë/Cheescake me mana të zeza

Ja si të përgadisim nje ëmbëlsir me mana të zeza   Përbërësit: Mana të zinj Biskota cereale Gjalpë Krem djathi Salcë kosi Pana Krem mana Përgatitja: Në një enë prej xhami, hedhim biskotat cereale dhe...

Boll i bëtë përditë këto gabime me djathin!

Djathi është një nga ushqimet që përdorim më shumë dhe me më shumë vlera. Por, edhe pse nuk e dimë ka shumë gabime në mënyrën...

Qofte me djathë dhe patate

Qoftet janë një ushqim shumë i shijshëm dhe i lehtë. Receta e sotme e përgatitjes së qofteve me djathë dhe patate është shumë e thjeshtë,...

Si të marinoni djathin për t’i dhënë më shumë shije pjatave...

E përgatisni tani, por mund ta shërbeni kur të dëshironi. Një recetë që mund ta shijoni në çdo kohë, drekë apo darkë. Përbërësit: 500 gr...

Makarona me djathë të zier në qumësht: Pastë më të shijshme...

Nuk ka njeri që nuk do t’i pëlqejë. Përbërësit: – 900 ml qumësht, – 400 g makarona, – 200 g djathë, – 1 lugë e vogël kripë. Përgatitja: Në zjarr lëreni...

Si të përgatisni vetë në shtëpi djathin kaçkavall më të shijshëm

Mësoni sesi të përgatisni djathin kaçkavall vetë në shtëpi. Një metodë shumë e thjeshtë dhe e suksesshme Përbërësit: 5 litra qumësht 5 lugë gjelle kripë ...

Jahni me djathë të bardhë

Doni të dini si përgatitet jahnia me djathë të bardhë? Jua tregojmë ne... Përbërësit:  2 qepë mish (masën sipas numrit të personave që jeni) 200...
Albania