Etiketimet Djathi

Etiketim: Djathi

Patate të pjekura me proshutë të tymosur

Si thoni për disa patate të pjekura me proshutë të tymosur? Receta më poshtë do ju ndihmojë ti përgatisni në mënyrën më të veçantë...

Petë sfoliatë me brokoli dhe djathë

Me ftohjen e temperaturave, darkat kanë nevojë të jenë pak më të plota. Tartat e kripura janë gjëja më praktike që mund të gatuani, pa...

Dieta e shpejtë që për bazë ka djathin

Dietat që për bazë kanë djathin u sugjerohen vajzave pasi t’i kenë mbushur 30 vjet, sepse djathi është i pasur me fosfor dhe kalcium,...

Receta amerikane: Makarona me djathë dhe pulë

Receta më e shijëshme vjen nga familjet amerikane  Përbërësit: 300g makarona 200g file pule 200ml shmand 250ml qumësht i skremuar pak arrëmyshk i bluar 100g kaçkavall 25g Parmezan kripë dhe piper i zi Përgaditja: Nxeni furrën në...

Pas bonboneve xhelatine, hani mollë apo djath

Nata e Halloween, konsiderohet argëtuese po aq sa edhe e frikshme për disa nga fëmijët. Megjithatë ekspertët rekomandojnë, se prindërit duhet t’u zgjedhin ushqimet, fëmijëve...

Nëse keni 1 litër qumësht, kos dhe një gjysmë limoni ju...

Ky djathë është shumë i shijshëm, i shëndetshëm dhe ekonomik. Nuk do ju marrë shumë kohë për tu përgatitur. Mësoni se çfarë duhet të bëni: Përbërësit: 1...

Makarona “Manicotti” të mbushura me spinaq dhe djathë

 E ku ka më mirë sesa disa makarona të përgatitura nga duart tuaja? Dhe mbi të gjitha të mbushura me djathë dhe spinaq. Me anë...

A duhet konsumuar djath me pak yndyrë?

Djathi përmban sasi të lartë yndyre dhe për shkak të kësaj njerëzit shpesh sugjerohen që të konsumojnë djathë me më pak yndyrë Por, një studim...

Sa gjatë mund ta mbani djathin në frigorifer?

Djathi është një nga ushqimet më të përdorura  nga të gjithë i pasur me proteina, kalcium dhe vitaminë D. Në të vërtetë djathi ka një...

Tavë e shpejtë me qofte dhe djathë

Përgatitini qoftet në këtë mënyrë dhe do të provoni një shije të mrekullueshme të tyre. Përbërësit janë shumë të thjeshtë dhe përbërësit poashtu. Ja si...
puna.infosite.alpuna.infosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar